LPRecenze

Dawncore – Dawncore

Dawncore z maďarské Budapešti patří dnes již k nezpochybnitelným klasikům tamního „new school“ hardcore, etablovaného v 90. letech, jako kapela, která ve své hudbě efektivně reflektovala trendy tehdejšího směřování jedné větve rockové subkultury.

Maďarsko po prvním hardcore boomu koncem 80. let, v desetiletí po převratu, dokázalo vyplivnout na světlo světa pár výrazných jmen, a právě Dawncore, kteří se dočkali i výrazného mezinárodního ohlasu, byli jedním z nich.

Album komprimuje původně pouze na CD nosičích vydané nahrávky z roku 1999 a 2001, které až s překvapivou lehkostí překonaly zkoušku časem. Dawncore tu zní jako velice energická středoevropská odpověď na rané Converge nebo Bloodlet, a ačkoliv ani jedna z těchto kapel nebyla tím, co bych vyhledával, a s odstupem času se můj pohled nijak nezměnil, pánové z Maďarska mě vlastně překvapivě baví nesrovnatelně víc než mnohé jejich zámořské vzory. Dawncore v sobě mají o poznání více přirozené syrovosti i zachovanou špetku hardcore punkového ducha v celkovém projevu. Disonance kytarových postupů vytváří spolu s rytmikou a zpěvem neuroticky navztekanou palbu zmetalovaného hardcore, kde se mísí vlivy Cro-Mags i Neurosis, což skvěle funguje především na starší nahrávce okupující A stranu. Novější nahrávky na druhé straně pocházející ze splitů s Newborn a Darkest Hour nabízejí o poznání více psychotických disharmonií. Nový ohoz v podobě vinylového masteringu nahrávkám vážně sluší a dodává jim ještě bonusový šmrnc.

To vše v hezky zpracované limitované edici od Trottel Records.

[youtube id=“oFG0XRGqvN0″ width=“620″ height=“360″]

Info

Label: http://www.trottel.hu/
Rok vydání: 2019

Tracklist

1. In The Pit Of… (Uninspired)
2. Words
3. Rotten To The Core
4. Time Of Hurt
5. ALl Deceived
6. First Jealous Now Dead
7. Playing Enemy, Make YOur Own Bonfire And Get Warm On It
8. Let’s Set The WOrld On Fire ( Spend A Whole Lifetime To Have Something To Remember)
9. There Is Nothing New Under The Black Sun
10. Killing Of The Spectators

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com
Back to top button