EPRecenze

Dalaplan – Redan Död

Další singl švédských Dalaplan a já již pomalu ztrácím orientaci v tom, kolikátý vlastně. Z hlavy bych odhadem řekl, že pátý, ale ruku do ohně bych za to nedal a ono to vlastně zas není tak docela důležité. Nicméně tak jako singly předešlé přináší snůšku skvělých melodií, balancujících někde na pomezí power popu a retro garage rocku s dominantními klávesami a chytlavým refrénem. Mimochodem debutové album by mělo být na spadnutí v podstatě za pár dnů, a tak trochu se v duchu dohaduji o tom, kolik z jejich singlových hitů na onom LP skončí.

Titulní píseň Redan Död je svižná power popová odrhovačka s naprosto bezchybným refrénem a výraznou klávesovou melodií, vnášející do celku špetku odkazu na šedesátkový garage pop. Hit na A stranu singlu jak se patří.

B stranu okupuje pomalá a zádumčivá píseň Siste Kvar, která po nenápadném a zdánlivě nemastném neslaném začátku vrcholí absolutně famózní gradací. Jako celek je Redan Död svým hitovým potenciálem někde uprostřed dosavadní diskografie Dalaplan, ovšem to především proto, že dva z předchozích singlů jsou neuvěřitelné pecky, jinak i tak je skvělou záležitostí.

[youtube id=“TR-11lhuIIM“ width=“620″ height=“360″]

Dalaplan jsou nezpochybnitelní hitmakeři a jsem zvědav, zda dokáží i bez anglických textů prorazit mimo svou rodnou hroudu. Hlavně se ovšem nemohu dočkat výše zmíněného celého alba, neb každý z jejich singlů mě jen víc a víc utvrzuje v tom, že je nač se těšit.

Info

Label: gaphals.se
Rok vydání: 2013

Tracklist

  1. Redan Död
  2. Siste Kvar

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button