MCRecenze

Cumstain – Hoagie Party!

Vycákli z kalifornského Oaklandu a jsou napojení na žvejkačkovou a lehce úchylnou scénu kolem kapel jako Pookie & The Poodlez. Říkají si „kapka mrdky“, a mají v sobě typickou popovou bezstarostnost vraždící deprese a úzkosti, přestože zvuk je špinavá garáž v pravém slova smyslu. Rokenrol pro zábavu a pocit svobody.

Novou singlovou kazetu vycházející na Southpaw Records Cumstain nahrávali s Jasonem Testaseccou, kytaristou známým od Nobunnyho nebo ze své kapely Elvis Christ. Zvládli to za jediný den, prý výměnou za pivo, cíga, pizzu a videohry. Ten samý člověk dělal třeba debutovou desku Primitive Hearts, což je pořád jedna a ta samá pakáž. Revival shitového lo-fi zvuku, chytlavé refrény a skoro až dětská (případně hodně teenagerovská) duše, která nedovoluje brát sama sebe příliš vážně.

[youtube id=“YDchHETg8nU“ width=“620″ height=“360″]

Kazetu odpaluje sladká hitovka I´m Not Mean, jednoduchý riff trochu připomíná Bug od Wavves, a v návykovosti současným surfovým ikonám zdárně sekundují. „A přitom taková blbost,“ řekla by Simona Stašová. V podobném duchu se nese i druhá skladba Rock´n´Roll Don´t Pay My Bills, jen je o něco divočejší. V podstatě manifest toho, jak a proč vlastně Cumstain fungují.

Stokrát slyšeno, stokrát omíláno, ale pořád dostatečně zábavné. Pod odpudivým obalem cassinglu se skrývá lepkavá substance, která jde blbě vyprat, nicméně při jejím vzniku počátku byla rozkoš a radost.

Johnny Násilník

Jsem král panku, nikdo není víc pank než já. Napsal jsem dvě knížky, jedna se jmenovala Pank a druhá jinak, protože Pank se jmenovala už ta první.

Související

Back to top button