LPRecenze

Crossczech – Crossczech

Vznik pražské Oi! partičky Crossczech se datuje někdy k roku 2002, kdy kapela ještě fungovala v jiné sestavě. Po roce koncertování bohužel skupina ukončuje činnost. V roce 2008 se ale kluci opět dávají dohromady a sestava se trošku mění. Za mikrofon se vrhá Vokurka a Crossczech se ihned pouštějí do koncertování a psaní nových songů.

Po čtyřech letech se fanoušci konečně dočkali a Crossczech se pustili do nahrávaní první desky. Album se točilo v plzeňském studiu Ex-Avik a na zvuku je to slyšet. Nahrávalo se 12 písniček a do setu se vecpaly i dvě předělávky od Cock Sparrer nebo pražského Protestu. Pokud si ještě pražskou kapelu The Protest pamatujete, možná i v Crossczech poznáte její dva bývalé členy.

Jak jsem už psal, zvuk a muzika je parádní – hutný riffy kytar, ostrý bicí, prostě špica. Co bych chtěl klukům vytknout, to jsou texty. Je jasný, že od Oi! kapely nemůžete čekat filozofický texty, ale trošku té invence by neškodilo. Týká se to zvlášť prvních dvou písniček, čím se ale čas na displeji posouvá dál, tím je to lepší a lepší. Výborná je třeba šestá pecka s názvem Hranice věnovaná našim vojákům, kteří museli před 75 lety opustit opevnění na hranicích. Možná bych ubral z té naivity v textech, například v songu Děti ulic. Myslím si, že česká scéna už nikdy jednotná nebude. Scénu tady opravdu nemiluju, není co milovat.

[youtube id=“X14YnAlKZno“ width=“620″ height=“360″]

Je vidět, jak se za těch pár roků Vokurka rozezpíval, cover od Cock Sparrer je opravdu excelentní! On i ten zbytek je dobře zazpívanej. Když to shrnu, tak celá deska je fajn. Po překousání těch slabších kousků se záhy dopracujete ke zlaté žíle.

Tracklist:

01. Rytíři Pravdy
02. Děti Ulic
03. Propast
04. Zatemněná Mysl
05. Vespa
06. Hranice
07. Každý Z Nás
08. Kamarád
09. Bulldog
10. Ztráta
11. Because You’re Young
12. Odveta

Hurvy

Amaterský "hudební publicista", kterému to už skoro deset roků prochází... ;-)

Související

Back to top button