CDRecenze

Cracks & Scars – Stick To Your Guns

Cracks & Scars pochází z německého Hannoveru a vznikají ze zbytků kapely Guts ´n´ Glory, která se v roce 2009 rozpadla. Jak se to tak většinou stává, půlka sestavy chtěla hrát dál, a tak vzniká projekt s podivným názvem Trhliny a jizvy. Kluci se zavírají do zkušebny a začínají pracovat na nových věcech na novou desku, která spatřuje světlo světa v roce 2012 a vychází jak na LP, tak i na CD, které vydává nový label Aggrobeat.com. Debut této německé hardcore punkové kapely se mi právě točí v přehrávači, tak bych vám rád blíže popsal své pocity z desky, která se jmenuje Stick To You Guns.

Cracks & Scars byli hodně ovlivněni kapelami jako Agnostic Front, když vycházeli ještě pod Epitaphem (například deska Something’s Gotta Give, která je prostě vynikající!) nebo Ramones, Suicidal Tendencies, Gang Greens a hromada dalších. Zpěvák Frank v rozhovoru pro oioimusic.com použil termín Poi!nkcore – že Trhliny a jizvy hrají punk, hardcore, Oi! a streetpunk. Já osobně z desky slyším velké ovlivnění Agnostic Front, zpěv je velice podobný a hudba také. Dalo by se napsat, že se jedná o kopii AF, ale to by asi nebylo vůči C&S fér. Hodně mě baví kytarová sóla, která sice nejsou všude, ale pár jich tu je.

Cracks & Scars na to, že jsou v kapele i lidi, co nikdy na nic nehráli, znějí fantasticky. Každopádně já jako bych slyšel AF a Rogera Mireta. Takže pokud máte rádi „ranější“ Agnostic Front, Cracks & Scars jsou přesně pro vás.

Info

Rok vydání: 2012

Label: Aggrobeat

Tracklist

01. Rotten To The Core
02. Next In Line
03. Walk It Like You Talk It
04. Anyway
05. Dead & Gone
06. Lowlife
07. Bitter Story
08. No Matter
09. Not In This Life
10. Misery Loves Company
11. Bottoms Up
12. Just Time

Hurvy

Amaterský "hudební publicista", kterému to už skoro deset roků prochází... ;-)
Back to top button