Rozhovory

Counterparts: Změny v line-upu vehnaly do kapely čerstvý vzduch

Kanadská hardcore smečka Counterparts odehrála poslední koncert u nás loni ve Fóru Karlín spolu s Architects a While She Sleeps. Už se ale pomalu valí znovu, v srpnu přijedou na Brutal Assault. O tom, jak se těší na letní hraní po širým nebem, jak jsou s odstupem času spokojeni se svým posledním albem You’re Not You Anymore a několika dalších věcech jsme si popovídali s hlasem Counterparts, Brendanem.

 

Už je to pár měsíců, co si Counterparts prošli velkými změnami. Měli jste od té doby nějaké potíže jako kapela? Nebo vám nový line-up skvěle sedí?

Upřímně, líp nám jako kapele asi nikdy nebylo. Všichni se skvěle bavíme. Mám pocit, že naše muzika je lepší a lepší. Taky teď cítíme skvělé propojení mezi námi a fanoušky, které se pořád zvětšuje.

Vaše poslední album You’re Not You Anymore mělo okamžitý a nemalý úspěch, nejspíš největší z vaší dosavadní tvorby. Čím si myslíš, že to je?

Právě změny v line-upu vehnaly do kapely čerstvý vzduch. Do naší muziky se dostaly nové nápady. Psaní songů i samotné nahrávání nám šlo líp od ruky. Než abychom dělali zas to samé, co na několika posledních albech, tak jsme si prostě řekli: Jdem na to a uděláme něco lepšího, než všechno co jsme doteď vydali! Z naší minulosti jsme se poučili dost, a cítili jsme, že je na čase ji překonat.

[youtube id=“sHrcaINJopw“ width=“620″ height=“360″]

Přes to všechno o čem mluvíš, si Counterparts udrželi i na novém albu svůj charakteristický zvuk. Je to proto, že jediný kdo zůstal z původní sestavy, je zpěvák a textař v jednom, nebo svůj sound stavíte kolem něčeho jiného?

Těch změn byla spousta, ale na druhou stranu pořád chodíme nahrávat do toho samýho studia a s tím samým producentem. S některými songy nám taky pomáhali i bývalí členové Counterparts. A aby toho nebylo málo, všichni noví členové se už předtím kolem Counterparts dost dlouho pohybovali. Díky tomu všemu nebylo nijak těžké vytvořit novou desku jako vylepšenou verzi nás všech. 

Právě teď jedete tour s kapelami Emmure, King810 a Varials. Emmure i King810 mají takový surovější, brutálnější sound než Counterparts. Máte ty samé fanoušky, je tour úspěch?

Je to tak, právě z tour ti teď odpovídám. Určitě tu jsou lidi, kteří poslouchají nás i například King810. Samozřejmě jsou nějaký tu lidi, co chodí hlavně na nás, stejně jako lidi, co si jdou poslechnout primárně Emmure nebo King810. Zatím je ale všechno v pohodě a myslím, že nám po téhle tour zase přibudou i nějací noví fanoušci.

Vaše nejnovější video k songu You’re Not You Anymore pomalu více než video připomíná krátký film. Co se za ním skrývá?

Video vzniklo ve spolupráci s naším kamarádem Joshuou Hallingem. Sešli jsme se a všichni měli dost podobnou vizi, že to video uděláme trochu artově a bez toho, aby v něm vystupovala kapela. Právě hraní ve videoklipech jsme si nikdy moc neužívali, tak jsme na to chtěli jít nějak jinak. V tom nám hodně pomohla právě spolupráce s Joshuou. Díky němu jsme si s tím nápadem mohli pohrát a posunout celou estetiku nejen tohohle videa, ale celého alba ještě dál. Právě song You’re Not You Anymore je taky naším nejoblíbenějším kouskem na albu.

[youtube id=“3U1dMxy6mvg“ width=“620″ height=“360″]

V létě přijedete do Čech hrát na Brutal Assault. Krom několika dalších hardcore kapel tu většinu line-upu vyplňují žánry jako black nebo death metal a podobné extrémnější styly. Co vy a extrémní metalová muzika?

Máme rádi něco z téměř každé muziky, třeba i extrémnější metalové kapely. Není to přímo něco, co bychom poslouchali na tour v dodávce, ale určitě se těším na to, až se budeme poflakovat po festivalu a některé z kapel si poslechnem naživo. Určitě narazíme na pár skvělých show. Naše vystoupení na Brutal Assaultu bude součástí naší letní festivalový tour. Ostatní data by měla být brzo venku.

Vaše hudba se víc hodí do menších klubů než do velkých hal. Jak jste na tom ale s hraním pod širým nebem, které je dost specifické?

Klubové show se nevyrovná nic. Je intimnější, důvěrnější. Ale hraní před velkým davem na velkých festivalech je vždycky v pohodě. Vidět tolik lidí, kteří poslouchají vaši kapelu, je zážitek na jiném levelu.

Související

Back to top button