LPRecenze

Corpse / Two Fingered Approach – Split LP

Split LP, které je výletem v čase hluboko na počátek osmdesátých let, do jiného světa i společenské reality. Společná kazeta dvojice mladých britských anarchopunk kapel, Corpse a Two Fingered Approach, vyšla původně roku 1983. O 34 let později se nahrávka dík vydavatelství Inflammable Material ocitla ve vinylových drážkách.

Teenagerský rozhašený amatérský punk se vším všudy, to jsou Corpse. S ultra syrovým zkušebnovým zvukem, občas rozladěný a pokulhávající, ale se stoprocentní autenticitou. Jejich skladby se valí v pozvolném tempu a v podstatě evokují rozháranější variaci na tvorbu kultovních The System nebo Exit-Stance. Anarcho punk poháněný lehce pokulhávající street punkovou rytmikou je ukázkou toho, že nedílnou součástí punkového boomu raných osmdesátek nebyla jen provařená jména, ale i ti, kdož spontánně zakládali kapely bez talentu a jakékoliv hráčské průpravy, aby bez šance na úspěch zmizeli v propadlišti času, ale byli nutnou součástí živoucího organismu subkultury.

Two Fingered Approach na druhé straně vše rozjíždí recitací, abychom záhy vpluli do vod potemnělého punku, stavícího na atmosféře a melodice. Na rozdíl od svých hudebně super neučesaných sparing partnerů servírují krystalicky čisté písničkové struktury, opírající se o zpěvné melodie s chmurně bezvýchodnou náladou tehdejšího anarcho punku. Čtveřice písní z původní split kazety je navíc doplněna o všechny tři skladby z jejich jediného, a dnes super raritního, sedmipalce. Two Fingered Approach měli své kouzlo a díky téhle desce mi může dnes doma promlouvat přímo z reproduktorů.

Split, který je navýsost zajímavou exkurzí do počátku osmdesátých let a tehdejšího kvasu v britském punkovém podsvětí.

Info

Label: inflammablematerial.bigcartel.com
Rok vydání: 1983 / 2017

Tracklist

1. Corpse – Opium Den
2. Corpse – In Ireland
3. Corpse – America Out
4. Corpse – Mind Games
5. Corpse – Crap & Apathy
6. Corpse – Dancing With The Neutron Bomb
7. Two Fingered Approach – Endless System
8. Two FIngered Approach – Bad Excuse
9. Two FIngered Approach – Whose System
10. Two Fingered Approach – Last Days
11. Two Fingered Approach – World War Album
12. Two Fingered Approach – Society Heeked
13. Two Fingered Approach – Family Traditions

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button