CDRecenze

Continental – All A Man Can Do

Jméno Rick Barton jsem zaznamenal poprvé ve spojení s Dropkick Murphys. Rick, kterého si můžete pamatovat i ze staré bostonské kapely The Outlets, byl jedním ze zakládajících členů Dropkick Murphys a vydržel s nimi až do jejich druhého alba The Gang´s All Here. Poté si založil kapelu Everybody Out!, ale u té dlouho nevydržel. Jeho poslední hudební počin se jmenuje Continental a sešel se v něm se svým synem, který hraje na basu.

Debutová deska vychází Continental v roce 2013 u Flix records. První, co na albu nazvaném All A Man Can Do zaujme, je žlutý obal s řítící se lokomotivou, který ani trošku nenaznačuje, co se uvnitř nachází. Na druhou stranu pokud víte, že za deskou stojí člověk, který na co šáhl, to se povedlo, není se čeho bát. A tohle drzé tvrzení se opět potvrdilo – album je výborně namixovaný hudební koktejl s punkrockem, country a dalšími tajnými přísadami a hrozně dobře se poslouchá. Deska mi hodně připomíná Bruce Springsteena, jemuž je Rickův projev hodně podobný. Sice chvílemi nastupují utahané nostalgické melodie, které se ale nebojí vygradovat do energického refrénu.

A přesně tohle mám rád. Originální hudba, kterou si poslechnu znovu a rád. To jsou Continental, tedy spíše Rick Barton, který nad celou kapelou trošku vystupuje.

Info

Label: flix-records.com

Rok vydání: 2013

Tracklist

1. Curious Spell
2. Shine
3. Downtown Lounge
4. Red
5. All a Man Can Do
6. Hey Baby
7. Into View
8. Let Me Know
9. Wide Open Space
10. Dogfight
11. Time
12. Wrecking Ball
13. One Long Hard Broken Dream
14. No Reservation
15. Monday Morning

Hurvy

Amaterský "hudební publicista", kterému to už skoro deset roků prochází... ;-)

Související

Back to top button