LPRecenze

Conquestio / Sobras Del Descontento – Split LP

Česko-chilské split album se zas tak často na světlo světa nevylíhne, takže již tím je deska, na které se pardubičtí Conquestio dělí s chilskými Sobras Del Descontento, poměrně zajímavým dílkem. Navíc i velice hezky zpracovaným.

Conquestio, ač z Pardubic, jsou pro mě v podstatě novým jménem a svým, skvělou rytmikou poháněným, hardcore crustem mě velice příjemně překvapili. Rytmika bezchybně šlape v (pro daný styl) ideálních tempech, zatímco kytary si hrají jak s metalovými riffy, tak i melodickými vyhrávkami. O vokály se dělí ženský a mužský element, a ačkoli v muzice v podstatě sedí a komprimují frustrovaný vztek jako nosnou emoci projevu, jsou vlastně naprosto konfekční ukázkou místního d-beat crust poslední dekády, kterým jsem už fatálně unaven. Není na něm nic špatně, vlastně velká část potenciálních fanoušků kapely ho patrně i ocení, ale já si neodpustím poznámku o tom, že méně se snažit napodobovat skřety řvoucí vzteky ze záhrobí, by možná nebylo ke škodě věci. To ale nic nemění na tom, že mě celá nahrávka příjemně překvapila svou kompaktností, energií i potenciálem v kytarových melodiích.

Chilští Sobras Del Descontento servírují jižanskou podobu splašeného hardcore crustu. Uječený zpěv doprovází muzika lavírující mezi pomalejšími pasážemi a splašenými blast beaty. Oproti jejich českým sparing partnerům jsou nesrovnatelně divočejší, ale také méně komplexní. Některé ze skladeb odkazují na typický latinskoamerický hardcore punk, jindy se vyzněním kapela dostává do prostoru klasického grindcore v jeho před-metalové éře. Sobras Del Descontento servírují desítku skladeb ideální pro fanoušky extrémního hardcore.

Jako celek je deska příjemným překvapením.

Info

Label: https://bandzone.cz/conquestio
Rok vydání: 2019

Tracklist

1. Conquestio – Navždy sám
2. Conquestio – Sto tisíc sluncí
3. Conquestio – Můj svět
4. Conquestio – Požehnaná láska
5. Conquestio – Maska
6. Conquestio – Tak křič
7. Conquestio – Nevěřím
8. Sobras Del Descontento – A Veces el humanx
9. Sobras Del Descontento – Baja tierra
10. Sobras Del Descontento – Cemento y metal
11. Sobras Del Descontento – Aniquilacaión
12. Sobras Del Descontento – Hacia la libertad
13. Sobras Del Descontento – El incendio de la idea
14. Sobras Del Descontento – Vórtice
15. Sobras Del Descontento – Tiempo igual progreso?
16. Sobras Del Descontento – Maldonado
17. Sobras Del Descontento – Rasismo NO

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button