Rozhovory

Comeback Kid: Deska, která teď vyjde, je samozřejmě ta nejlepší

V roce 2000 se v kanadském Winnipegu zrodila kapela Comeback Kid, která dlouhé roky táhne tamní hardcore punkovou scénu. Tvrdá, přesto melodická, rozpoznatelná a neúnavná. S frontmanem Andrew Neufeldem jsme před jejich blížícím se vystoupení na Rock for People probrali aktuální singl a chystanou desku, stejně jako plány jeho druhého projektu Sights & Sounds.

 

Před pár dny jste zveřejnili nový singl Absolute a jeho zvuk je fakt monstrózní, možná nejtvrdší v historii. Co na to říkají fanoušci?

Jo, vypadá to, že reakce jsou fajn, ale recenze zas tak moc nevyhledávám. Jsem prostě hrdej na to, co jsme udělali. Na nový desce budou ještě lepší songy a už se nemůžu dočkat, až ty písničky, které jsme tvořili pár posledních let, vypustíme do světa. Už poslední nahrávka byla dost tvrdá, se mi zdá, ale na nové desce nebudou všechny songy takové.

Takže nová deska je hotová?

Jo, až bude tenhle rozhovor venku, budou všechny detaily o albu už zveřejněný.

Liam Cormier z Cancer Bats, Russ Rankin z Good Riddance, teď třeba Devin Townsend. Tyhle kooperace vznikají z čistého kamarádství?

Tak třeba s Devinem jsem se poznal před lety, když produkoval desku mojí druhé kapely Sights & Sounds. Vlastně se to celé přihodilo tak, že jsme nahrávali písničku Absolute a uprostřed songu je taková pasáž, kde je breakdown a pak to jde zas celé nahoru a do toho jsem začal zpívat fakt hodně v Devinově stylu. (smích) Tak jsme si řekli: Proč neříct Devinovi, aby to nazpíval? Napsal jsem mu e-mail, Devin si to celé pustil, líbilo se mu to a šel do toho. Myslím, že ten song povýšil na úplně jiný level.  Devin není z hardcore scény a posunul to mimo naši škatulku, proto nás to baví.

[youtube id=“vG7QvlGLMpg“ width=“620″ height=“360″]

Co děláš, když se konečně vrátíš z turné domů?

Trávím čas se svojí holkou a psem, taky produkuju nahrávky jiných kapel. Ale to většinou nedělám doma, zvládám to během cestování s Comeback Kid. Takže prakticky všechna moje práce se odehrává mimo domov, a když jsem doma, snažím se věnovat svojí druhé kapele Sights & Sounds.

A co nového teď plánujete se Sights & Sounds?

Chtěli bychom koncem tohohle roku nahrát novou desku. Nemáme na to moc času, snad si ho nějak uděláme v létě a budeme na tom makat po tomhle evropském tour. Největší problém je sehnat peníze, abychom si mohli dovolit takové studio a produkci jako u předcházejících desek. Chápeš, s Comeback Kid vždycky vyděláme nějaký peníze na nové album, ale se Sights & Sounds se to nedá.

Váš Police Song zcoverovali Blackout Problems pro benefiční nahrávku Sea Shepherd. Slyšel jsi ho?

O té kompilaci moc nevím, ale Sea Shepherd podporuju a znám pár jejich lidí, co chodí na naše koncerty. Slyšel jsem ten song jednou a je to dost popovější verze než ta od Sights & Sounds. (smích) Ale je super, že někdo něco takového udělal.

Vybavuješ si, kdys naposledy vyrazil na koncert, aniž bys tam hrál? Třeba na nějakou lokální kapelu?

Minulý týden jsem se vrátil domů a šel jsem mrknout na Deez Nuts a Get The Shot. Get The Shot jsou sice z Quebecu, ale beru je jako dostatečně lokální. (smích)

[youtube id=“uG524QWI58I“ width=“620″ height=“360″]

Považuješ zatím poslední desku Die Knowing, za nejlepší, kterou jste kdy nahráli? Nebo máš nejradši nějakou úplně jinou?

Samozřejmě, že deska, která teď vyjde, je ta nejlepší. (smích) Bude se jmenovat Outsider, vyjde osmého září a tohle je vlastně úplně první rozhovor, kde to říkám.

Tak to je pro nás čest!

Vím, že to tvrdí úplně každý, ale tohle je nahrávka, do které jsme vložili spoustu úsilí, spoustu našeho času a je asi nejlepším mixem hardcore i punk věcí, které děláme. Je to vyvážené. Taky jsme během času na nahrávání zaznamenali asi nejvíc songů v historii, takže máme dost materiálu na B-strany singlů, a hlavně jsme si mohli vybírat, co na album dáme. Než bude deska venku, zveřejníme tři nebo čtyři singly, takže už tohle léto budou moct lidi slyšet pár ukázek.

Vaše koncerty, co si pamatuju, jsou vždycky hodně živelné a především o kontaktu s publikem. Jak si poradíte s velkým pódiem na Rock For People?

Mám rád velká pódia, všude je tak strašně moc místa! Nejlepší na tom být v hardcore kapele, a obzvlášť v Comeback Kid, je, že můžeš hrát na obrovských festivalech a obrovských pódiích, jeden den pro pět tisíc lidí a další den někde ve sklepě pro stěží dvě stovky. Pro mě je to o změnách, nenávidím dělat pořád stejné věci, takže se cítíme dobře jak na festivalových pódiích, tak v malých klubech.

Jak reaguješ, když vidíš v kotli někoho hodně agresivního?

Moc se to na našich koncertech nestává. Když jsi na hardcore akci v Americe, tak tam je to rozhodně divočejší, ale na Comeback Kid ne tak moc. My jsme punková kapela, ne beatdownová, lidi se na našich koncertech usmívají a baví se. Když půjdeš na koncert na východním pobřeží, tam bude mnohem hustší publikum. Jsem z Kanady a vím, co říkám. Mně můžeš věřit. (smích)

Danny, Mario 

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button