EPRecenze

Cold Circuits – Cold Circuits

San Francisco patří k těm nejklasičtějším punkovým centrům a na rozdíl od mnoha dalších dokáže i dnes zásobovat svět přehršlí nejrůznějších nových kapel, od power popu po metalem poháněný crust. Dnes tu máme jeden z těch odlehčenějších kousků tamního hudebního dění.

Cold Circuits evokují klasické post punk záležitosti, ale k tomu do výsledného mixu přidávají notnou dávku klasicky punkového pojetí včetně hajzlíkovského zpěvu. Kytara s basou si čas od času pohrávají s lehce kakofonními souzvuky, ale v porovnání třeba se svými souputníky Synthetic ID Cold Circuits kladou mnohem silnější důraz na punkovou přímočarost. Mimochodem obě kapely sdílejí stejnou rytmickou sekci, takže připodobňování není od věci. Rytmika ostatně hudebnímu podkladu nekompromisně dominuje a základ melodií je budován na basových linkách. Jednou z nejvýraznějších deviz celého EP je ovšem to, že ač kapela ve svých inspiracích jasně čerpá z dob dávno minulých, nedostanete v ní žádnou retro kapelu či vykrádačku čehokoliv konkrétního.

Čtveřice vyrovnaných písní na sedmipalci uteče rychleji, než bych se nadál, a tím mě snadno přiměla k tomu otočit ji znovu na začátek, což je ostatně vždy znamení toho, že deska za něco stojí.  Otázkou je, co můžeme od této kalifornské kapely očekávat v budoucnosti, každopádně by to mohlo být více než zajímavé.

Info

Label: erstetheketontraeger.blogspot.cz

Rok vydání: 2013

Tracklist

  1. Remote User
  2. Discathect
  3. Stifling Light
  4. Easy Opportunities

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button