MCOnlineRecenze

Coffin Varnish – Gumo

Coffin Varnish jsou jedním z nových jmen na moravské raw punko/hardcore scéně a do světa vypustili své první demo.

Mikrofon v kapele třímá Mára Rybenský z Festa Desperado či Evidence Smrti a celá sestava má možná našlápnuto k tomu trochu rozčeřit, lehce konfekcí a nudou již nějaký ten rok zapáchající, stojaté vody místního hardcore.

Čtyři skladby na demu mají velice povedenou produkci, jak zvukovou, tak i aranžérskou. Trojice vlastních kompozic si výrazně pohrává se změnami temp, aniž by přitom v jakémkoliv okamžiku ztrácela dech. Baví mě tu post-blackflagovské divno „heavy“ kytary a jejich pohrávání si s riffy a vazbami.

Coffin Varnish občas ale také prásknou do koní a v každé ze svých skladeb ukáží pár velice rychlých momentů. Nad hudebním podkladem se klene Márův deklamativní a navýsost načuřený hlas, jako další zásadní poznávací znamení kapely. Čtvrtou písní pak je do češtiny přetextovaná převzatina od amerických Dropdead, malý tribut těmto do určité míry klasikům splašeného hardcore.

Čtyři skladby na cirka o pár sekund více něž sedmi minutách se přeženou přehrávačem, vyflusnou dávku nasranosti a šlus. Co víc si od navztekané hardcore punk nahrávky přát.

Kytarově i celkovým vyzněním jsou pro mě Coffin Varnish vážně příjemným překvapením a jsem zvědav, co bude následovat.

Info

Label: https://cvpunx.bandcamp.com/album/gumo
Rok vydání: 2019

Tracklist

1. Volný pád
2. Upřímná zpověď
3. Dobrou chuť
4. You Have A Voice (Dropdead)

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button