DVDRecenze

Cock Sparrer – What You See Is What You Get

O kapele Cock Sparrer pravděpodobně slyšel každej a kdo ne, upřímně ho lituji. Jak jistě každej víte, tahle kapela je to nejlepší, co punková scéna měla a jednou do roka ještě má – kdy se sejde a zavzpomíná při jednom koncertě. A záznam na tomto DVD je z jejich vystoupení na každoročním anglickém festivalu Holiday In The Sun, který se opět přejmenoval, ale to je na jinou kapitolu. Koncert byl pořízen v roce 2003 a vyšel o rok později v Evropě u Hit Records a o rok později u TKO Records v USA. Jediný rozdíl je ve formátu PAL a nebo NTSC. V mých rukou skončila NTSC verze, u které je problém, že v našich končinách si ho na normální TV nepustíte. Jelikož úhlopříčka naší TV je o půlku menší než u našeho monitoru, bylo mi jedno, že si DVD na TV nepustím.

Vraťme se tedy k recenzi. V balení naleznete dvě DVD a věřte, že cena u NTSC verze je tak příznivá, že recenzi ani nedočtete a poběžíte si ho koupit. Abych nezapomněl, tak cena je rovných 450 korun českých. První DVD disc je kompletní koncert z jejich vystoupení na HITS 2003. Ke koncertu se toho moc vyčítat nedá, ale trošku mě zarazila kvalita obrazu. Nevím, jestli je to převedením z PALu do NTSC, ale kvalita mi někdy připadá jak z ripnutého DVD. To se ale dá skousnout, a pokud nebudete civět na monitor z půl metru, tak vám to nebude vadit. Další věc je světlo na pódiu. Celou dobu tam svítí červený pětikilo, který má za následek to, že při detailnějších záběrech na členy kapely není moc vidět do obličeje. Ale to určitě nejsou tak velké vady, které by vás měly nějak odradit. To nejhlavnější je zvuk a ten je brilantní ! Každého určitě zamrzí a ohromí sborové zpívání 5000 hlavového sboru, který se do haly vejde. Zažil jsem to na vlastní kůži a do teď mi běhá mráz po zádech… Nebudu zde psát, kolik a jaké songy uslyšíte. Prostě jen napíšu, že jsou tam všechny ty, co tam maj bejt a všechny, co znáte.

Dál na DVD najdete krátký dokument z turné po Americe z roku 2000, kde CS navštíví dnes už zavřený CBGB a dalších pár klubů po státech. Nakonec se vám představí Micky Beaufoy, který hraje na sólovou kytaru a naučí vás několik triků jak hrát songy od CS. Na druhém DVD najdete dokument o vzniku CS, který je sice v angličtině a bez titulků, ale to by fanouškům jistě nemělo vadit. Dále najdete dva videoklipy, kompletní diskografii, interview a několik raritních záběrů z let 94 a 96, kdy jeli CS turné po Evropě.

Co napsat závěrem… Určitě bych ocenil lepší přípravu na záznam koncertu a možná i trošku dynamičtější střih, ale jsem rád za to, co je. Těm, kdo neviděli tuhle kapelu naživo, rozhodně doporučuju. Ti, kdo jí na živo viděli, se můžou podívat určitě znovu, ale budou vystaveni silné dávce sentimentu a občas uroní i nějakou tu slzu. Protože vidět tuhle kapelu naživo bude za pár let už pravděpodobně nemožné…

Hurvy

Amaterský "hudební publicista", kterému to už skoro deset roků prochází... ;-)
Back to top button