CDRecenze

Cocaine Party – That’s Better

Prosinec 2014, to už je sakra dávno, co? Tehdy opavští Cocaine Party vydali své druhé EP s názvem That’s Better a naše kopie zmizela někde uprostřed dějinných souvislostí, až se nakonec před pár dny nečekaně objevila v jednom z šuplíků naší pražské kanceláře. V digipacku vás nečeká nic, než seznam písniček. To je v kombinaci s ne nijak oslnivým artworkem docela smutná podívaná, která si ani nezaslouží výraz minimalismus, jenže především jde o obsah cédéčka a ten v tomhle případě boduje. Na ploše šestnácti minut se tu v šesti písničkách Cocaine Party rochní v syrovém garage punku, který ale spíš evokuje začátky The Computers a Max Raptor, než momentálně populární surfovou vlnu.

[youtube id=“93zfZVp6-pA“ width=“620″ height=“360″]

O tom, že Cocaine Party jsou vokálně vyspělou a hudebně našláplou kapelou není pochyb a především úvodní dvojice písniček to důsledně dokazuje. Vyštěkaná Everything Is Broken je lokální odpovědí na destruktivní Gallows a Wounds, Girl zase skladbou, která by klidně mohla rotovat v rádiu, kdyby za to místní éter stál. Psychedelická rovina, kterou Cocaine Party představují v songu Freedom už tak zábavná není, naštěstí se ale vrátí do sedla peckou Lost Boy. Ten rozháraný vokál nejde nemilovat, stejně jako hivesovské tleskání, které funguje i při třicátém poslechu. Lazy dostává posluchače až někam k Hardcore Superstar, Towers Of London a prvním Brides Of Destruction, což vůbec není bídné srovnání. Jako bonus je k EP přiletován singl Welcome, který vyšel na začátku roku 2014 a pokud je někdo fixován na „hity“, tak tady ho máte! Mimochodem, je vám doufám jasný, že Kids And Heroes nemají žadnou kancelář, žejo?

Info

Label: DIY
Odkaz: bandzone.cz/cocaineparty
Rok vydání: 2014

Tracklist

01. Everything Is Broken
02. Girl
03. Freedom
04. Lost Boy
05. Lazy
06. Welcome

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button