Co má v přehrávači...?

Co mají v přehrávači Opium Warlock?

V Praze sídlící mezinárodně složený psychedelic/stoner/doom Opium Warlock je tak semknutým tělesem, že se kluci rozhodli na otázku „Co má v přehrávači?“ odpovědět pro jistotu na střídačku všichni. Vidět OW můžete už o víkendu 8.-10. 9. ve východočeských Vernéřovicích v rámci festivalu Soulbönding Trip.


Alex (kytara, zpěv)

Electric Wizard – Funeralopolis

Song Funeralopolis neopustil můj playlist už 7 let, jedná se o monument nihilismu zabalenej do přikrývky ďábelský psychedelie. Ikonický riffy, vokály plný bolesti, bluesový elemnty, všechno se dokonale doplňuje a vytváří legendární a nesmrtelnej masterpiece, kterej se naprosto vymyká času, životu a smrti.

Merzbow – Tatara

Tenhle hluk je pro mě dost těžko popsatelnej; absolutně popírá svojí konexis hudbou a její okovy. Tenhle track pro mě symbolizuje svobodu od svojí původní formy, není v něm nic konkrétního, jenom změť hluku, kterej ti prochází tělem a myslí a zanechává po sobě jenom spoušť a euforii, i když absolutně nevědomě, je to čistá magie.


Anton (basa, samply, synth)

Ufomammut – Hopscotch

Tahle nahrávka ti rozloží mozkovou tkáň a znova jí poskládá v hlavě mimozemskýho hmyzu, kterej sedí v pilotní kabině vesmírný lodi.


Nazarii (bicí, zpěv)

Paysage d´Hiver – Welt aus Eis

Jako když sám Ďábel šeptá strašlivý věci. Jestli ho slyšíš, tak mu neodpovídej, protože když odpovíš, tak už bude vědět, na co slyšíš a nikdy tě nenechá jít. Takhle nějak bych popsal tenhle track, tu katatonii, která už mi zůstane v hlavně navždycky.


Miroslav (sólová kytara)

Eyehategod – Take As Needed For Pain

Poprvé jsem slyšel Eyehategod, když mi bylo 16. V tý době jsem poslouchal hodně death metalu a grindcoru v kombinaci se spoustou blues, country a jižanskýho metalu. Ve chvíli, kdy už jsem tím vším začínal bejt lehce znuděnej, tak jsem právě v těch jižanskejch kořenech objevil EHG, který mejm uším zněli dost neobvykle. Když je ti 16, je to dost složitý období, konflikty s rodičema, první zkušenosti s holkama, zpochybňování a objevování všeho…a přesně v tomhle období jsem objevil EHG. Říct, že mě ovlivnili, by bylo dost slabý slovo. Zatěžkaný plazivý podlazený bluesový riffy v kombinaci s hardcorem, vřeštící zpětnou vazbou a depresivním a beznadějným vokálem…rozhodně to je kapela, co změnila můj hudební život navždycky.

Související

Back to top button