Co má v přehrávači...?Magazín

Co má v přehrávači Vojta z Burning Steps?

Ani v roce 2018 neumírá rubrika, ve které prohledáváme hudební přehrávače členů kapel. Tentokrát jsme zjišťovali, co aktuálně hraje Vojtovi, zpěvákovi a kytaristovi z Burning Steps. Ti se příští měsíc vytasí s novou nahrávkou, ale o tom už v článku.

 

The BronxV

The Bronx vydali loni pátou řadovku a je to kurevsky dobrý, stejně jako skoro všechno, co kdy udělali, takže to sjíždím prakticky furt dokola. Asi se to nedá ani moc komentovat, jsou to prostě Bronx, odsejpá to, má to koule, kluci se s tím moc neserou, jsou tam geniální riffy a melodie, v létě na Mighty to naživo bude určitě ještě lepší.

The Flatliners Inviting Light

Pokud mě někdo zná, tak ho asi Flatliners na tomhle seznamu nepřekvapí, tuhle kapelu miluju a podporuju už cca 10 let. Nicméně to není jenom slepá oddanost, ale jejich desky jsou prostě pořád skvělý. S každou se posouvaj jinam, s každou se posouvaj (v mejch očích) vejš. Loňská Inviting Light má už s klasickým punk rockem společnýho dost málo, ale ty songy jsou neuvěřitelně silný. Velká pecka!

The Afghan Whigs – In Spades

Taky moje velká srdcovka, pokud mluvíme o mým přehrávači, tak tam najdeme od Afghan Whigs bezmála celou diskografii. Ale přišlo mi dobrý vypíchnout jejich nový album, který vyšlo loni – In Spades. Je to temný, je to cynický, je to srdceryvný, je to soundem trochu podobný starším věcem z 90. let typu Black Love – víc soulu, míň moderních postupů. Každopádně to rozhodně stojí za poslech, jako cokoliv od AW, doporučuju!

Motörhead – Rock´n´Roll

Asi klišé, ale to je mi u prdele. Motörhead nevyndavám z přehrávače nikdy, stejně jako The Clash, Ramones, Nomeansno nebo třeba Bowieho. Nicméně pokaždý mám období jiný desky. Teď poslední dobou jedu na repeat pár obskurních alb z 80. let, nejvíc teda Rock´n´Roll z roku 1987, což je shodou okolností rok, kdy jsem se narodil. Je tam pár super pecek, jmenovitě titulní song, pak Eat The Rich, Stone Deaf In The USA nebo Dogs, Motörhead nezklamou nikdy, že jo.

Burning Steps/Kung-Fu GirlzBez Hranic

Normální zasraná reklama. A co jako? V přehrávači to mám a jako každej narcis poslouchám svoje věci úplně nejvíc ze všech. Půlka mýho přehrávače jsou BS dema, starý verze songů nebo regulérní nahrávky. Takže tohle je splitko, co jsme nahráli společně s Kung-Fu Girlz. Každá kapela má na splitku dva covery od českejch punkovejch kapel – KFG hrajou songy od Zelenejch Kanibalů a Do Řady! a s BS jsme předělali věci od Balaclavy a Kritický Situace. Vyjde to na sedmipalcovým vinylu ve čtvrtek 22. února a křest bude ten samej den ve smíchovský Eternii, v klubu Underdogs‘. Doražte!

Foto: Vojta Florian

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button