Co má v přehrávači...?

Co má v přehrávači Tommy Trump?

Máme tady další díl rubriky, ve které prohledáváme osobní přehrávače a vždy přinášíme komentovaný výběr toho nejlepšího, co jsme v nich našli. Teď už máme jasno v tom, co momentálně poslouchá Tommy Trump, v současnosti především sólový muzikant a také frontman frýdeckých Black And Blue.

 

BOYDarkest Visions

Jsem jeden z lidí, co si pouštěj hodně muziku na netu. Miluju YouTube, jsem schopnej tam prosedět hodiny, čumět na klipy, sledovat rozhovory nebo si pouštět desky. A tuhle desku, kterou bohužel nemám na tom skvělým vinylu, proto sjíždím jen, když sedím u kompu. Ale prý jich ještě pár v distrech koluje, takže se nebojím, že bychom se nesešli. Můj první dojem z kapely BOY byl spíše negativní, ale postupem času musím uznat, že tahle kapela přináší něco, co tu hodně lidem chybí. Kvalitní český punk, který je zároveň nový a zároveň je to tvrdá muzika. A ve Fóru Karlín předvedli, že naživo je to jízda na plný plyn. Podle mě je to kapela, která má šanci dost zviditelnit českou scénu v zahraničí.

[youtube id=“x2-jdZhLz20″ width=“620″ height=“360″]

2nd DistrictWhat‘s Inside You

Němečtí squatteři, hrající hutný punkrock a jejich nejnovější deska. Texty jsou často o nerovnostmi mezi třídníma vrstvama, chlastání, nebo o nepříjemných pravdách týkajících se lásky. Na tuhle kapelu jedu vždy, když hraje někde v okruhu 200 km od místa, kde zrovna jsem. Na týhle desce musím vyzdvihnout songy You‘re Not The Right One, Love Has Gone a pro mě nejlepší pecku Pain Museum, kde jako host zpívá i Pascal Briggs, bývalý člen District a dneska punkový písničkář. Podle mě totálně nedoceněná kapela, ale i tak vydává u zajímavých labelů, jako jsou PLY Rec. nebo Wanda.

[youtube id=“FxXGaUI57s0″ width=“620″ height=“360″]

Sex PistolsNever Mind the Bollocks, Here’s the Sex Pistols

Tuhle desku slyšel pravděpodobně každý, kdo čte tenhle článek. Na Sex Pistols jsem, tak jako většina lidí v určitym čase, zanevřel a považoval jsem je za odpad. Dneska ale vím, jak dobrá je tohle deska, a to, že ji každý zná, je toho jen důkazem. Ne každý asi ví, že na desce ve skutečnosti vůbec nehraje na basu nebožtík Sid Vicious, ale původní basák Glen Matlock, který, přestože písničky pomáhal psát a i je nahrál, není nikde na desce uveden a nemá ani žádné prachy z prodeje desek. Album obsahuje spoustu notoricky známých hitů jako Problems, God Save The Queen, Bodies a další… je to pecka. Tak tvrdá muzika na svou dobu a zvuk desky, kterýho dosahujou i dneska málokterý kapely! Johnny Rotten tvrdí, že to mixoval on, ale že mu to nějak sabotovali, když byl mimo studio. Že by to bylo ještě lepší. Kdo ví, každopádně, tahle debutovka Sex Pistols byla v roce 77 hodnocena jako druhá nejlepší deska na světě (první byli The BeatlesSgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band) a to je prostě hardcore. (pozn. redakce – Sid Vicious podle některých pramenů nahrál baskytaru v písničce Bodies)

[youtube id=“yzFFtBsl5ps“ width=“620″ height=“360″]

Insania Zapal dům, poraž strom… 

Když slyším Insanii, je to, jako bych čuměl na klip, ta muzika zní tak, jako by prostupovala do éteru a nějak se to zhmotní. Něco takového má jen pár kapel u nás, ale i to dokazuje, že i kapela, co zpívá česky, může znít světově. Nejlepší song na desce je pro mě Píšu ti švabachem, a je to o tom, jak někomu píše fakt hustej anonym. Zajímavostí na textech Insanie je to, že všechny mužské charaktery z písniček se jmenují Joe a všechny ženské Marie.

[youtube id=“7XuGXqGr4t4″ width=“620″ height=“360″]

Český rap (PSH, Řezník, Memento Mori, Křikzticha…)

Od loňské, nebo předloňské Řezníkovy mediální kauzy jsem se začal polehounku zajímat o český rap, a ten si teď taky pouštím nejčastěji. Poslouchám teda ponejvíce věci okolo BiggBoss, baví mě PSH, James Cole, LA4 se mi líbí na featech. Dál poslouchám Masový Wrahy, Sodomu Gomoru – horrorcore mě celkově dost baví, mam rád Indyho, Ektora, Rytmuse. Ze zajímavých menších kapel určitě Memento Mori, mají hodně punkový rapy proti rasismu a xenofobii, nebo Křikzticha, ti mají zase super song o dumpster divingu.

[youtube id=“AXYb0sC_1n4″ width=“620″ height=“360″]

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com
Back to top button