Co má v přehrávači...?

Co má v přehrávači Štelca z Cirguz?

Po delší době je tu další díl rubriky, v níž prohledáváme přehrávače jak hudebníků, tak naší redakce. Pokaždé vám přinášíme komentovaný výběr toho nejlepšího, co jsme tam našli. Dnes se dozvíme, co poslouchá Štelca, bubeník mělnických Cirguz.

AC4 – Burn The World

Aktuální absolutní jednička doma i na cestách je druhý album kapely okolo D. Lyxzéna, ikdyž asi bych nezhanil nic, co ten člověk kdy pomohl vyprodukovat, včetně komplet katalogový nabídky Ny Våg records. Už s/t debut AC4 byl náhul a druhý album je možná ještě lepší. Rychlej old school hardcore s vykřikovanejma slokama a údernejma refrénama. Naživo je to stejný, jen máš ještě radost za tu kapelu, jak si to užívaj. Švéďáci jedou a diplomacy is dead.

Night Birds Maimed For The Masses

Sedmipalcová novinka, aktuálně na Fat Wrecku. Fúze klasickýho US surf-rocku a 80´s punku, pokračování tradic Agent Orange, T.S.O.L, Adolescents, Minor Threat, Zero Boys a tak dále. Na 7″ Maimed For The Masses jsou čtyři písničky, který prostě nestačej. Když dohraje čtvrtá, znova jde na řadu ta první. Nejlepší na týhle kapele je, že ride cinká stejně jako na starejch nahrávkách kapel zmíněnejch vejš. Podle youtube live videí to bude masakr i naživo. Chystá se nový LP a je se na co těšit.

AdolescentsAmerican Dogs In Europe

Je to sice rok starý EP, ale poslouchám ho až teď. Jsou to klasici a na rozdíl od jinejch pořád mají co říct. Titulní písnička American Dogs In Europe má v sobě strašně jednoduchou kytarovou vyhrávku, ale právě ta z ní dělá nejlepší song EP a jednu z nejlepších věcí Adlscnts vůbec. Pánové trochu postupem času zpomalili, ale nevadí to ničemu. Dohromady to dá čtyři pěkný melodický písničky. Letos se navíc po dvou letech chystá nová LP deska, opět u Concrete Jungle records. Starý americký psi jedou zase do Evropy, ne ale do Čech.

WarsongRestitution

Melodic punk ze Španělska. Na svojí druhou oficiálně vydanou nahrávku The Caravan zařadili cover od Wipers, takže asi tak. Mírně melancholická muzika, načichlá pořádnou porcí garáže, takže se hodně líbí našemu kytaristovi Dědkovi. Garáž a ´77, to je jeho. Před rokem a půl na Sedmičce jsme na Warsong chrochtali blahem, já teda určitě. Pěkně poskládaný songy ve středním tempu, s lehce nakřáplym hlasem a zajímavejma textama v angličtině. Před pár dny vyšel novej sedmipalec Restitution v duchu předešlejch nahrávek a v červenci Warsong pojedou cca dvacet koncertů po Evropě, ČR se to nejspíš vyhne. Nejblíž to bude asi do Lipska a bude to stát za to. Za poslech stojí i předchozí kapely některejch členů Warsong a sice No Escape a Insomnio.

Despite Everything7″ split w/Unfun

Na tomhle splitu jde jen o dvě písničky Despite Everything z Řecka, druhou stranu obsadili kanadský dřevorubci Unfun (mj. taky kvalitka). Necelejch šest minut řeckýho melodickýho punku převážně ve středním tempu a zastřenym hlasem. Pro fanoušky Hot Water Music, Dag Nasty, Samiam, Jawbreaker, Pegboy… DE ještě nemají na triku „velkou“ nahrávku, pokaždý si zatim vystačili s menšíma formátama. 3×7″ a 1×10″ (z toho dva splity – Unfun, In-Sane). V létě k vidění po necelým roce znova v republice a sice na After Fluff Matinee.

ArakainThrash The Trash

Je asi potřeba se něčim v očích ostatních znemožnit, takže teďka pár tejdnů poslouchám první desku Arakainu. Dneska ta kapela už nikoho nemůže zajímat, ale v tý době to asi fakt byla nejlepší česká thrashmetalová kapela. Brichta kníká jakoby zápasil o život, kytary peklej slejerský a metalikovský pekelce a dvojšlapka je v míře snesitelný. Navíc šestiprstá sevřená pěst na obalu nemá chybu stejně jako 311. peruť, když mihnou se oblohou hákový kříže. Jednička Arakainu zůstane jejich jedničkou a jako bonus si vždycky vyklepu z hlavy lupy.

Hoges

Skejty, piva a rock'n'roll. V redakci od června roku 2013.

Související

Back to top button