Co má v přehrávači...?

Co má v přehrávači Sabina z Kids and Heroes?

Každou středu prohledáváme osobní přehrávače jak hudebníků, tak naší redakce. Pokaždé vám přinášíme výběr toho nejlepšího, co jsme tam našli. Tentokrát se dozvíte, co právě poslouchá naše redaktorka Sabina.

Much the SameSurvive + Quitters Never Win

Much the Same byla kapela z amerického Chicaga, která se rozpadla v roce 2007. Jsou jednou z mých největších srdcovek, které s menšíma přestávkama poslouchám pořád. Nejdřív jsem poslouchala jen Survive, ale časem jsem se propracovala i ke Quitters Never Win, a obě alba jsou pro mě pecka, u které mám při poslechu husí kůži. Přesně ten punkrock, který mě baví a kapela, u které hodně lituju toho, že nikdy nebudu mít šanci vidět ji naživo. Lidem, kteří měli taky rádi Much the Same, doporučuju poslechnout si Counterpunch, jen trochu mladší kluci než MTS, taky z Chicaga, ale hudba super.

Teen IdolsPucker Up!

Teen Idols jsou devadesátková americká kapela, hrající příjemný punkrock s chlapským i babským zpěvem. Texty nejsou žádná věda, songy celkem krátké se spoustou „oooooooou“, a to já můžu. Hodně mě taky baví jejich první album Teen Idols, ta novější mě naopak nějak nechytla. Ze songů zmíním třeba 20 Below, Been So Far nebo When I Hear Your Name.

The PeacocksIt’s Time for The Peacocks

The Peacocks, švýcarská rockabilly/punkrock kapela, kterou určitě spousta ze čtenářů K&H zná. Pro mě energická a pozitivně nabitá hudba. The Peacocks si obvykle pouštím, když mám dobrou náladu nebo když je venku hezky. Kromě It’s Time For mám taky hodně ráda desku In Without Knocking.

The VandalsHitler Bad, Vandals Good

The Vandals jsou prostě sranda. Svižný punkrock s parádními texty, které člověku nahodí na tváři úsměv. Nevadí mi poslouchat cokoliv od Vandals, album si pustím ale jen zaručeně tohle. Od začátku do konce mě baví. Ještě jsem neměla možnost vidět je naživo, tak doufám, že se mi poštěstí. Začátkem roku The Vandals oznámili, že makají na nových věcech, na které jsem dost zvědavá. Nic se ale neobjevilo, tak si ještě budeme muset počkat.

James Cole & La4 & Mike TrafikNadzemí

Kromě punkrocku si taky ráda poslechnu hip hop, a Nadzemí mě za poslední dobu asi dostalo nejvíc. La4 i James Cole mě textově dost baví, takže jejich spojení mě potěšilo. Hudba je super, texty napsané vtipně a trefně. Pokud nejste zaškatulkovaní pouze v punku apod., zkuste to.

Hoges

Skejty, piva a rock'n'roll. V redakci od června roku 2013.

Související

Back to top button