Co má v přehrávači...?

Co má v přehrávači Radek z Thrashsurf?

Řekni mi, co posloucháš, a já ti řeknu, kdo jsi. Další díl naší nesmrtelné rubriky je tady. Tentokrát jsme sondovali, co v poslední době poslouchá Radek, bubeník Thrashsurf. Že neznáte? V pátek 29. 5. se můžete přijít seznámit na jejich koncert do žižkovského klubu Fatal.

 

Nejradši bych sem napálil video Člověk v žízni, ale tahle rubrika nepokrývá škatulku mluvené slovo, tak ale nevadí. Před týdnem mi přiletěly nový in ear monitory, ze kterých jsem totálně na větvi, a hudba do sluchátek dostala další rozměr. Ještě pár hodin poslouchání denně navíc a chčije mi krev z uší. A to nechceš. Mám štěstí na kámoše, kteří mě čas od času nadopujou ňákou tou Austrálií i jinýma bombama. Tímto zdravím znojemskou bandu a tady je mých aktuálních 5.

Fugazi – Cashout

Nemůžu o sobě říct, že bych byl bůhvíjakej fanoušek Fugazi. Né všechny songy mám v oblibě. Na druhou stranu, cením si víc toho, co reprezentovali. Prostě čistokrevná alternativa, touha dělat věci jinak. Kluci to uměli. Žádní kokoti. I přes to, že se postupem času dostali na pozici jedné z nejlepších kapel na emo-hc-post-punk-nevim-vole scéně, a to nejen na západním pobřeží, nehráli velký haly, lístky prej stříleli za 5 babek, svoje nahrávky za 10. Co dodat. Né nadarmo má basák z Redhotů na base napsaný Fugazi.

[youtube id=“Qcu5KT_bwvQ“ width=“620″ height=“360″]

Blur – Best of

Ty songy mě prostě pronásledujou. Beetlebum, Country House, Parklife, The Universal, Tender, Charmless Man, Coffee and TV. Kluci nikdy moc nebyli na kytarový sóla, ale koho to sere, když tam zpívá Damon Albarn.

[youtube id=“lVdIGHZ-I28″ width=“620″ height=“360″]

P/\ST – Expedice do vnitrobloku

Pro mě zjevení. Nástupci WWWéček. Matka Franze Kafky a instagram instalatéra od naproti. Skvělá reflexe doby, nasazení, jaký kolikrát nevidíš ani u punkových kapel. Energie jak debil.

[youtube id=“f6Tnblqm-Aw“ width=“620″ height=“360″]

Turnstile – Step 2 Rhythm

Turnstile jsou jiní. Hard-core punk, že tě to posadí na prdel a ještě si kákneš do gatí. Není to ale tím, že je to tak syrový a hutný. Dělaj to prostě chytře. Mají všechno, co typický hc, a něco na víc. Tím něčím navíc je fakt, že museli najít v čokoládě zlatej kupón, kde bylo od starýho Venci Wonky napsaný, jak to maj udělat, aby to bylo takhle dobrý. Jinak si to nedovedu vysvětlit. Hned u prvního a druhýho songu je jasný, že se nejedná o typickou žánrovku. A to mě baví.

[youtube id=“lwu43VNfzk4″ width=“620″ height=“360″]

Confidence Man – Confident Music for Confident People

Teď to trošku odlehčíme. Album, který mi ani ne před týdnem ukázala naša znojemská sebranka při mojí poslední návštěvě. Okamžitě mě to chytlo. Super australská tancovačka, které v popředí vévodí sympatický sourozenecký sexy-duo brácha ségra+dj a bubeník. Roztáčí to stejně dobře jak na albu, tak i na podiu. To druhý jsem teda vypozoroval z youtube. Suma sumárum pokud hledáš čerstvej groove, kde zrovna moc nemusíš přemýšlet o textu a lámat si hlavu, co tím mysleli (namátkou C.O.O.L Cool, Im a cool party girl in a cool party world nebo I wish I had some bubblegum) nebo si počítat, na kolik je to kurva dob, je to kapela pro tebe. A na závěr, jak říkají samotní protagonisti, just stay positive.

[youtube id=“63M2Mtmc5F8″ width=“620″ height=“360″]

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button