Co má v přehrávači...?

Co má v přehrávači Pípa z The Junk Food a Hippie Chippies?

Pátráte, co si pustit v dlouhých chvílích? Třeba vás inspiruje aktuální výběr Pípy, kterého můžete znát z kapel The Junk Food a Hippie Chippies nebo labelu Pirates Press.

 

Amyl And The Sniffers  – Amyl And The Sniffers

Punk. Víc bych k tomu psát ani nemusel. Ale dobře, mám hroznou radost, že i v dnešní době vznikne taková deska! Je v ní totiž všechno, co bych od punkový kapely chtěl slyšet! Neuvěřitelný nasazení od začátku do konce. Nasranost ve zpěvu, kytarách… je cejtit prostě všude! Asi bude pravda, že to Australani s rocknrollem prostě umí. Nepochybuju, že v roce 1979 by Amyl and The Sniffers strčili do kapsy i AC/DC (a to jsem ultrafanoušek Bona Scotta). Tohle je totiž naprostej fuck off!!!

PS: Už chápu, proč si je vybrali Green Day jako předkapelu.

[youtube id=“9QX4bQPw-_w“ width=“620″ height=“360″]

Criminal Kids – Criminal Kids

Tuhle kapelu poslouchám snad od prvních demáčů. Celou dobu se parádně drží toho, co jim jde nejlíp… přímočará muzika! Suprová barva hlasu, kytarový onanie, basa a bicí, to všechno tlačej dopředu. Jsem rád, že se jich ujali Spaghetty Town Records a dostali se na vinyl, protože už jsem v hlavě měl nápady, jak to udělat?

Co víc psát, kapely z Chicaga mě vždycky bavily a po tom, co to většina z nich už zabalila, si aspoň děti maj kde hrát!

[youtube id=“K-7VZivNkP0″ width=“620″ height=“360″]

Territories – Territories

Od doby, kdy tahle deska vyšla v roce 2018, jsem ji asi nepřestal poslouchat. Naštěstí kapela vydala v poslední době i další nahrávky, takže jsem nebyl nucenej točit jen tuhle desku dokola. Pro mě to má navíc dost osobní rozměr. Měl jsem to štěstí vidět kapelu dvakrát naživo (přestože až tolik nekoncertujou) a dokonce je poznat osobně. Když si s oblíbenou kapelou sednete ještě navíc lidsky, je to něco výjimečnýho. Super muzika a super lidi. Trochu v tom slyším třeba Downtown Struts, The Ratchets, Bouncing Souls atd. Radost “jenom“ poslouchat! Jejich ex-kapela Knucklehead byla taky dost často součástí mýho přehrávače. V Calgary prostě umí udělat víc než dobrý singalongy!

PS: Deska obsahuje ještě 12x flexi disk, takže každá písnička má svůj samostatnej nosič a grafiku. Navíc ještě i lyric video. Tomu řikám debutový album.

[youtube id=“i6NXHGXCgmw“ width=“620″ height=“360″]

New Swears – Night Mirror

A když už jsme u tý Kanady, tak se přesunem do Ottawy, kde je domov New Swears. Za loňskej rok jsem tohle slyšel asi nejvíckrát, protože jsem je pustil kamarádovi a ten je jel až do zblbnutí a já s nim (na všech těch domácích mejdanech a někdy jen ve dvou). Ale pořád se mi to neohrálo, to je zvláštní. Tahle kapela si prostě dělá, co chce. Dokážou zahrát punk ve stylu Fidlar, ale proč nenahrát třeba country desku? Mě tahle poloha jejich countryrocku moc baví a připomíná mi Natural Child v těch nejlepších letech. Navíc tohle je parádní soundtrack na odpočinek s Mary Jane!

Zase někdo vyplnil to prazdný místečko. Rocková muzika je možná na ústupu, ale nikdy neumře. Rozhodně ne, když tu budou kapely jako New Swears. Doporučuji si najít taky storku, jak vznikla tahle písnička.

[youtube id=“AkK_dEXzrts“ width=“620″ height=“360″]

The Flying Burrito Brothers – Burrito Deluxe

Jestli mám na něco fakt úchylku, tak jsou to právě countryrockový kapely. Za poslední dobu se mi sbírka docela rozrostla, ale tohle je něco asi jako svatej grál. Navíc kapela kterou v 70. letech nebrali fanoušci rocku, protože jsou moc country, a na kotlíkáře to byl zase moc rock. Tahle deska byl celkem propadák, a to mě na tom asi baví ještě víc. Ale jedna zajímavost tu určitě je. První oficiálně vydaná verze písničky Wild Horses od Stounů. To chce trochu odvahy nahrát song dřív než jeho autor. Gram Parsons, pro kterýho bylo tohle album poslední s Burritos, byl kamarád Richardse a country legenda, která dopadla jako rocková hvězda se vším všudy. Pokud by někdo chtěl, tak jeho příběh byl i zfilmovanej (Grand Theft Parsons). Ale lepší bude si pustit ty dobrý písničky, tady třeba: If you gotta go, Older guys nebo můj favorit Lazy days…

[youtube id=“QSGCtNuE85M“ width=“620″ height=“360″]

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button