Co má v přehrávači...?

Co má v přehrávači Palo z Kids and Heroes?

V době koronavirové pálíme do vlastních řad, a tak otázka „Co v poslední době posloucháš?“ padla i na naše redaktory. Třeba i na naší slovenskou spojku Pala Z.

 

Samorast – Samorast

Neviem, kedy presne som túto kapelu počul naživo, ale hneď som vedel, že ich platňu musím mať. „Dať slovám zmysel“ ako spievajú v jednej skladbe, sa im fakt podarilo. Podľa mňa presne takéto texty slovenská hudba potrebuje. Neskutočne silné. Pesnička Zmysel slovám bola úplne prvá, ktorú som od Samorastu počul a najviac sa mi vryla pod kožu. Stretáva sa v nej melodický chlad súčasného hardcore punku a ema, no tvrdosť, pesničkovosť a údernosť starých slovenských punkových kapiel.

[youtube id=“gLPU8hANi_A“ width=“620″ height=“360″]

Falco – Falco 3

Občas si uletím. Napr. aj takto. Podľa mňa neskutočne vydarený album od „druhého Mozarta“. Či už je to Rock me Amadeus, Vienna Calling alebo legendárna Jeanny, vždy si to pustím aspoň 2krát po sebe. Neviem prečo, ale podľa mňa celá Falcova tvorba má v sebe svoje čaro.

[youtube id=“Urw-iutHw5E“ width=“620″ height=“360″]

The Wilderness – The Wilderness III

Už ste sa niekedy cítili, že vám niekto vybral mozog, rozsekal ho a vrátil vám ho naspať? Ak nie, chápem. Tak nejak som sa totiž cítil ja, keď som celú túto punkovú operu počul doma na vinyle. Neskutočné silné a záverečný song Epilog vás odpáli až niekam do inej galaxie. A vráti vás zmenených. Bola by škoda, keby táto kapela nepokračovala ďalej.

[youtube id=“a8urWyLMldk“ width=“620″ height=“360″]

Baby Secondhand – Střepy

Trocha sa hanbím, že som sa k tomuto dostal až teraz. Mám rád tento druh punk rocku. Spojenie cirkusových prvkov a punku. V jednoduchosti je krása, pridajte k tomu cirkusové prvky, skvelé texty a máte recept na brutálny album. Príjemne ma potešili skladbou TO, keďže milujem Stephena Kinga.

[youtube id=“xw8Ewl3XRY4″ width=“620″ height=“360″]

Partibrejkers – Partibrejkers III

Aby sa nepovedalo, že počúvam len stredoeurópsku tvorbu. Vedeli ste o tom, že v Srbsku vedia hrať kvalitný rocknroll? Ak nie, tak tento album si vypočujte. Dostal som sa k nemu náhodou, keď song od nich hrala Slobodka na jednom koncerte. Hneď som rozoznal kvalitu a začal zisťovať, čo to je za kapelu. Rocknroll presne podľa môjho gusta.

[youtube id=“GDSfSV1fvVU“ width=“620″ height=“360″]

Palo Zavodský

Slovenská spojka . kontakt : pavolzavodsky95@gmail.com

Související

Back to top button