Co má v přehrávači...?

Co má v přehrávači Olaf Olafsonn?

Olaf je mužem mnoha profesí a projektů. Krom psychedelických Olaf Olafsonn and the Big Bad Trip, neo-medieval folku Budeč či východoněmecké zábavovky Fünf je i doktorem etnomuzikologie a pořadatelem festivalu Soulbönding Trip. A co má v přehrávači?

Veškerej můj přehrávač momentálně okupuje hudba ze Soulböndingu 2022, kterej se kvapem blíží, konkrétně se odehraje 8.-10. 9. v Soulkostele ve Vernéřovicích, ale zkusím vybrat i něco, co tam nehraje (což bude těžký).

Opium Warlock

Ač vlastně nejsem úplně největší fanda doomu a stoneru, protože mi přijdou pořád trochu stejný, tak tahle mladá expatská parta má prostě něco navíc. Je to heavy, je to banger a je to o drogách. Co víc vlastně od muziky chtít…

Vyšehrad

S Vyšehradem nás pojí velký přátelství a vlastně on může za to, že jsem založil svůj one man band Budeč. Na posledním albu se prolíná dungeon synth a black metal a je to prostě paráda.

Ars Sacrilegum

Jo, tohle je divný, říkat si, že poslouchám vlastní kapelu, ale ono když něco napíšete ožralý a sjetý ve tři hodiny ráno, nahrajete to, nemáte k tomu vůbec žádný podklady a chcete to nějak reprodukovat, tak to mít v přehrávači je jediná možnost, jak se to třeba aspoň trochu naučit zpátky…

Ottone Pesante

Na tuhle kapelu jsem skoro zapomněl a pak mi ji musel Brutal připomenout. Je to black, je to dechovka, je to úlet, něco jako kdyby Emir Kosturica skládal black na piku.

Helmut Schmidt & Franz Josef Strauss – Das Duell

Totální úlet (a zase dechovka) na konec. Deska z blešáku, kterou jsme na Brutalu v našem postapo ležení protočili nesmyslně mockrát. Možná je to Stockholmskej syndrom, ale to, že to je něco mezi náckovskýma projevama, dechovkou, progem, Neue Deutsche Welle a Bowiem, tomu upřít nemůžeme.

Související

Back to top button