Co má v přehrávači...?Magazín

Co má v přehrávači Míra z Kung-Fu Girlz?

Ve čtvrtek 22. února pokřtí v pražském klubu Underdogs‘ benefiční cover split kapely Burning Steps a Kung-Fu Girlz. Na akci se předvedou ještě PNS a Loosers a výtěžek půjde na Lékaře bez hranic. A tak se protentokrát nabízelo vytáhnout ze zpěváka Kung-Fu Girlz Míry, co si v poslední době cpe do uší.

 

Western AddictionTremulous

Druhý album Western Addiction, který vyšlo 12 let po tom prvním, a je to zase jízda! Pro mě je to určitě jedna z nej kapel, která pokračuje ve stylu, kterej začali hrát Black Flag. Pokud si rádi vaříte pálivý jídla a k tomu pijete pivo, tak vám tahle deska nesmí chybět ve sbírce!

Rancid – Troublemaker

Rancid byli jedna z prvních punkovejch kapel, který jsem vůbec začal poslouchat, a kupodivu mě nikdy nepřestali bavit. Na nervy mně lezly desky Let The Dominoes Fall a Honor is All We Know, kde Rancid vykrádali sami sebe. To se naštěstí nedá říct o Troublemaker a od chvíle, kdy jsem to poprvé slyšel, mi bylo jasný, že tu desku budu milovat. A tak se stalo.

DarkthroneArctic Thunder

Nemám rád black metal, vlastně nemám rád žádnej metal. Mám ale rád některý desky Darkthrone a to zejména ty, kde je víc punku a heavy metalu (kterej jinak nemám rád). Arctic Thunder má super zvuk, je tam jedna hitovka za druhou, a když se touláte v zamlženejch Brdech celej víkend, tak pak logicky potřebujete slyšet něco takovýho.

Death Ridge Boys – Right Side Of History

Tuhle kapelu mi doporučil Šaman, kterej nějakym záhadnym způsobem ví o všech dobrejch kapelách, který vydaly pár songů na bandcampu. DRB jsou kapela, která navazuje na Criminal Damage, což je kapela Paula z Tragedy, kterej hraje i v DRB. Je to skvělej politickej streetpunk, míň kopírka Blitz než Criminal Damage, víc rokenrol, ale pořád dost naléhavý. Song Right Side Of History je pro mě jednoznačně jeden z nejlepších streetpunkovejch songů posledních let. Žádnej žvejkačkovej moderní stretpunk, ale špinavej zvuk a jasný poselství.

The Business – Welcome to The Real World

Netřeba představovat. Business maj na svědomí hodně punkovejch hitů, tahle deska je hodně „osumdesátková“, a tím mě právě baví. Když slyším úvodní song Mouth An´Trousers, tak mám vždycky dobru náladu a jdu si otevřít lahváč!

Foto: Vojta Florian

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button