Co má v přehrávači...?

Co má v přehrávači Michaela z Kids And Heroes?

Každou středu pravidelně prohledáváme osobní přehrávače jak hudebníků, tak naší redakce. Pokaždé vám přinášíme komentovaný výběr toho nejlepšího, co jsme tam našli. Tentokrát jsme šlohli přehrávač naší diktátorky Majkl, a víme, co v něm má.

The DeclineBroken Hymns For Beating Hearts

Příchod nejlepšího ročního období si žádal obměnu soundtracku, co mi bude dokreslovat krátící se dny, a chladnej západní vítr z Francie diktoval jasně – říkal si o nakřáplej hlas, punkrock s notnou dávkou melancholie, ponurou atmosféru a celý to dokořenit špetkou patosu. A tak už zas sjíždím poslední album sebranky z bretaňskýho Rennes.

The HivesLex Hives

Patřím k těm, co intro u desek povětšinou rovnou přeskakujou, ale poslední album Social D. a nová placka švédských elegánů okolo držkatýho Pelleho, mimochodem tajnýho syna Micka Jaggera a Jima Carreyho, je výjimkou, co potvrzuje pravidlo. Tahle deska mě baví už od úvodního one, two, three, four! Jasně, je tam nějaká ta vata, ale za tu hravost, suverénnost a energii, co se jim na ten kotouč povedla nacpat, jim to odpustíte.

The Gaslight AnthemHandwritten

První poslech a měli mě! Chvíli jsem se podezřívala z toho, že na mě nové album populární čtyřky z New Jersey tak zafungovalo prostě jen proto, že jsem ženská :-) ale další a další poslechy mě utvrzují v tom, že je to sakra kvalitní nahrávka, od který se dobrovolně necháte rvát za srdce. Jedna z nejlepších letošních desek!

Just for BeingMistake In The Rules

Čerstvé EP pražských Just for Being mě hodně příjemně překvapilo. Svěží, melodická čtyřpísňová záležitost poháněná kombinací vokálů, která mi naprosto sedla. O víkendu jsem se navíc na Fotbalu proti rasismu přesvědčila, že to šlape i live, a doteď nemůžu dostat z hlavy song Forever. Pro vás, co jste ještě neslyšeli, celý EP najdete v přehrávači na kapelním bandzone. Rozhodně doporučuju!

QueenA Night at the Opera

Queen pro mě byli, dík tátovi, snad první seznámení s rockovou hudbou vůbec a jejich tvorba mě dodnes fascinuje – v jakýmkoliv rozpoložení si z toho množství klenotů vyberu. A zvlášť tahle deska je jedním slovem geniálnost! Hudební chemie, ze který mrazí, dramatický skladby plný zvratů, co se nedaj oposlouchat. Bohémská rapsodie v čele s nezapomenutelným géniem Mercurym, impozantní May s vlastnoručně vyrobeným rudým speciálem hrající šestipencovou mincí a brilantní rytmická sekce Taylor s Deaconem. Královnu z trůnu a mýho přehrávače jen tak nedostanete, na to vemte jed!

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button