Co má v přehrávači...?

Co má v přehrávači Michaela z Kids and Heroes?

V době koronavirové pálíme do vlastních řad, a tak otázka „Co v poslední době posloucháš?“ padla i na naši šéfredaktorku Michaelu.

 

Osm let. Tahle rubrika oslaví v srpnu osm let od prvního čísla. Fakt, že je pořád tady, stejně jako sám web, mě nesmírně těší. Přežije i pandemii koronaviru? Věřím tomu. Přežijou ji naše oblíbený kluby? Moc si to přeju. Karanténa s váma udělá různý věci, já jsem místo chození na koncerty začala chodit běhat. Proč o tom začínám? Protože teď hudbu poslouchám hlavně při funění do Nuselských schodů. A sestavuju si k tomu playlisty. Ten aktuální vypadá nějak takhle.

Cage The Elephant – Broken Boy feat. Iggy Pop

Jestli si říkáte, že Iggyho Popa adoruju příliš, máte pravděpodobně pravdu. Jenže jak praví proslulé klišé, láska je slepá. A v tomhle případě bez trička. Cage The Elephant jsem nikdy nevěnovala pozornost, ale tahle skladba to patrně změní. Umíte si ji představit jako otvírák soundtracku Trainspottingu 2? Já dokonale. A novinku Blinders už jste slyšeli? Hraje mi hned jako následující v pořadí.

[youtube id=“fUMaNuKNLrQ“ width=“620″ height=“360″]

The Guilt – New Knives

Jedno slovo. Malmö. Taky jste hned zbystřili? Dobře děláte. Právě na jižním pobřeží Švédska se dalo dohromady duo The Guilt. Co vás na jejich aktuálním albu čeká? Dravý elektro punk a hlavně uhrančivý zpěvaččin projev, který je, jak by řekl můj spolubydlící, mega! Až zas budou hrát u nás, prosím, ať ten večer otevírá Ctib. P.S.: Dejte šanci taky holkám z Panic Shack.

[youtube id=“riN0pqHV-Og“ width=“620″ height=“360″]

Dune Rats – Stupid Is As Stupid Does feat. K.flay

Instantní léto. Austrálie v prášku. Tenhle videosingl působil na konci ledna jako fata morgána. Nedokážu spočítat, kolikrát jsme ho od tý chvíle slyšela, ale doteď se mi neohrál. Ta teenage nespoutanost z něj stříká po hektolitrech. Škoda, že tohle léto nebude vypadat jako v jejich klipu. Taky dámy a pánové, kdo z nás má kabriolet, že jo. Mimochodem, K.Flay mě hrozně bavila už v tom přeslazeným duetu na poslední desce Fidlar.

[youtube id=“-bsMTZGwtYo“ width=“620″ height=“360″]

Western Addiction – They Burned Our Paintings

Upřímně, nikdy mě moc nebrala hra „město, jméno, label“, natož abych nějak extra sledovala právě Fat Wreck Chords. Ale u tohohle singlu bych byla schopná vypustit duši. Že v sestavě najdete lidi z dalších kalifornských miláčků Dead to Me nebo Swingin‘ Utters, vám ale zrovna moc nenapoví. Western Addiction jsou tvrdší, rychlejší a především nasranější. Nová deska vychází 15. května.

[youtube id=“lbSKHn__CNA“ width=“620″ height=“360″]

Wyldlife – Kiss and Tell

Tohle miluju. Newyorští Wyldlife kombinují všechno, co mě k punk rocku vždycky táhlo. Jednoduchý, chytlavý riffy, refrén, co se nedá dostat z hlavy, a ten spratkovskej zpěv. Navíc se neštítí power popu ani glam rocku. Neměl Johnny Thunders děti? Věkově i naturelem by to sedělo.

[youtube id=“yAlZ-IAXaQE“ width=“620″ height=“360″]

Moaning – Make It Stop

Přesně ve chvíli, kdy potřebuju popadnout dech, mi do uší skočí Moaning z LA. V březnu jim vyšla nová nahrávka, mně z ní nejvíc učarovala post-punková hymna Make It Stop. Má všechno, co se dá od tohohle žánru chtít – stísněnou atmosféru umocněnou perfektně ledabylým vokálem.

[youtube id=“TcpsBInahZs“ width=“620″ height=“360″]

Mia Maria Johansson – Electro You feat. Hurula

Nad ránem po koncertě na Mělníku pouštíme Hurulu. „Cože? Vy ho znáte? Já myslel, že jsem jedinej,“ říká Adam ze Sorry Holka. Ex-kytaristu švédských Masshysteri nejde nemilovat, na tom se shodneme všichni. Jestli ale jeho loňské desce Klass chyběl pořádný hit, tohle je šlágr jako blázen. Stojí za ním Mia Maria Johansson a měl by vyjít na podzim na jejím novém albu. Už teď se nemůžu dočkat.

[youtube id=“eVtvBW83OPc“ width=“620″ height=“360″]

Související

Back to top button