Co má v přehrávači...?

Co má v přehrávači Matěj z Palahniuk?

Máme pro vás další díl rubriky, ve které prohledáváme osobní přehrávače jak hudebníků, tak naší redakce. Pokaždé vám přinášíme komentovaný výběr toho nejlepšího, co jsme našli. Tentokrát se dozvíme, co poslouchá Matěj, bubeník pražských Palahniuk.

 

Two GallantsWhat The Toll Tells

Tuhle desku jsem vytáhnul, když jsem si po měsících bordelaření uklízel pokoj a chtěl jsem při tom něco poslouchat. Deska má takovou zvláštní atmosféru, která mě vždycky pohltí. Navíc mi připomíná období, kdy jsem se dostal na vejšku, na který mě za pár dní čekají státnice. „And if I’m dead y sunrise, kiss my baby girl for me, it ain´t life if it ain´t free, I´ve got a mighty burden to unload.“

The Offspring  – Days Go By

The Offspring je kapela mého mládí. Deska Americana mě přivedla od Šmoulů a Scooteru k tvrdší hudbě. Když jsem nedávno náhodou slyšel písničku Cruising California z desky Days Go By, bylo mi líto, jaká blbost se z týhle skupiny stala. Pak jsem si ale ze zájmu pustil desku celou a zjistil jsem, že podobnejch odpadů je tam jen půlka a zbytek je docela dobrej punk-rock, i když někdy nápadně podobnej Rise Against. Kdyby si odpustili to jejich pitvoření, které se ale táhne celou jejich diskografií (viz písnička Pretty Fly a další) byla by to pro mě stále jedna z nejlepších punk-rockovejch kapel.

Leonard CohenOld Ideas

Když si potřebuju odpočinout a mít klid, je tohle ideální volba. Škoda jen, že nastavování ceny lístků na tenhle typ koncertů postrádá jakoukoli míru soudnosti.

The SmithsMeat is murder

The Smiths jsou stálice v mém playlistu už nějaký ten rok. Ať už je to tahle deska, nebo kterákoli jiná (včetně sólovek od Morrisyeho). Žádnej další komentář jejich tvorba nepotřebuje.

PropaghandiSupporting Caste

Jsou věci, do kterých se zaposlouchám hned, ale po chvíli mě přestanou bavit. Do týhle desky Propaghandi jsem se zaposlouchával pozvolně a moc jí nepřidal ani koncert, kterej mi přišel divně statickej. Nicméně pak se něco zlomilo a doteď je to věc, kterou si rád pustim za jakékoliv situace. To platí i o jejich zatím nejnovějším Failed States.

Hoges

Skejty, piva a rock'n'roll. V redakci od června roku 2013.

Související

Back to top button