Co má v přehrávači...?

Co má v přehrávači Matej z From Our Hands?

Máme pro vás nový díl rubriky, v níž muzikanti představují nahrávky, které jim aktuálně rotují na gramofonu nebo v přehrávačích. Tentokrát jsme vyzvídali, co aktuálně poslouchá Matej Hoťka, zpěvák a kytarista bratislavských From Our Hands. Nenechte si je ujít v úterý 5. června před Rise Against ve Foru Karlín.

 

Queens of the Stone Age – Villains

Od kedy to vyšlo, púšťam si to dokola. Feet don’t fail me now je asi najlepší opener, aký som kedy počul. Niekedy si ho pustím aj 10-krát, len kvôli tomu nástupu. Občas, keď to počúvam, mam chuť ísť čosi robiť, napríklad behať alebo tak. Akurát neviem k čomu by to ako bolo dobré. Tak si väčšinou čítam.

[youtube id=“LxijhTgxkyk“ width=“620″ height=“360″]

Nothing but Thieves – Broken Machine

Túto kapelu mi ukázal náš gitarista Maťo a hneď sa mi zapáčila. Je tam všetko, čo mám rád, od spevu cez aranže až po zvuk. Speváčik si ide svoju ligu. Občas ma trochu štve. Ale je aj dosť možné, že to je len závisť.

[youtube id=“S6Nt1ssPLBA“ width=“620″ height=“360″]

The Neighbourhood – The Neighbourhood

Najprv sa mi tento album nepáčil až tak ako predošlé, ale celkom som zmenil názor. Sú tam skvelé songy so super atmosférou. Najviac ma bavia refrény, ktorých je tam plno. Stále si ale v slabej chvíli predstavujem ako super by to celé hralo, keby sa nevykašlali na tie gitary.

[youtube id=“6h9EScGQ86k“ width=“620″ height=“360″]

Lana del Rey – Lust for Live

Lana je skvelá. Asi nepoznám nikoho, kto by ju nemal rád. Z tohoto albumu sa mi najviac páčia pesničky Change, Beautiful people with beautiful problems a Heroin.

[youtube id=“sDwrIlg-6YU“ width=“620″ height=“360″]

Arctic Monkeys – Tranquility Base Hotel & Casino

Po AM som čakal, a čakal a čakal… a zrazu bum. Nový album bude o dva týždne! Predobjednal som si platňu a tešil sa. Keď to došlo tak som bol v rozpakoch. Je to celé fajn, perfektný zvuk, skvelé aranže a tak. Jediný problém je, že ja z duše nemám rád atmosféru starých filmov s Jamesom Bondom, červených led displayov v zlatých rámoch a hnedý tapacír a oranžovú farbu. Ale dávam tomu šancu ešte, čoby nie.

[youtube id=“71Es-8FfATo“ width=“620″ height=“360″]

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button