Co má v přehrávači...?

Co má v přehrávači Martin z Adacta, Heretix a Beton?

Máme tady další díl rubriky, ve které prohledáváme osobní přehrávače jak hudebníků, tak naší redakce. Pokaždé vám přinášíme komentovaný výběr toho nejlepšího, co jsme tam našli. Teď už víme, co momentálně poslouchá Martin, zpěvák a kytarista bratislavských Heretix, kytarista Adacta a zpěvák Beton.

Nachtmystium Silencing Machine

Prvá doska z plánovanej trilógie. Tá ostane po druhom dieli zrejme naveky nedokončená. Frontman Blake Judd sa po tom, čo ojebal takmer všetkých kamošov a fanúšikov o prachy, potáca medzi lacnými motelmi a ulicami Chicaga. To je, žiaľ, jeden z negatívnych dôsledkov užívania heroínu. Okrem toho, že je ťažký na bruško. Našťastie zo seba stihol Blake dostať Silencing Machine. Melanchóliou presiaknutý black metal so silnými gitarovými melódiami, rožky vystrkujúcou elektronikou a krikom utrápeného frontmana.

[youtube id=“xb6BfcMBu34″ width=“620″ height=“360″]

3-Way Cum – Killing The Life

Končili sa deväťdesiate roky. Ako jebákatý teenager som si z vreckového kúpil kazetu z Barvákovho Insane Society. A všetko bolo zrazu inak. Žiadna muzika, ktorú som dovtedy počul, nemala také vajcá, ako tento zmetalizovaný scandicrust so zabijáckou rytmikou a Pjärovým pivným chraplákom. Dodnes sa mi ježia všetky štyri chlpy na tele, keď sa spustí spätná väzba gitár, zaduní ozvena bicích a zmráka sa na song Witchfinders. Ach, ježiškunakrížku, ide to na mňa len o tom píšem.

[youtube id=“8jM3OfkMJ5g“ width=“620″ height=“360″]

Six String YadaThe Shape Of Yada To Come

Husle, banjo, cello a gitara. Prísne plechový a zároveň zvláštne sexy hlas speváčky Agnes. Vokálne s ňou harmonizuje od hlavy po päty onášivkovaný bendžista Erling Bronsberg, ktorého som spoznal v ich rodnom Örebre ako gitaristu crust prasopalových Arrogant State. Six String Yada hrajú vlastné veci, aj covery (napr. dokonalá verzia Blinded by Fear od At The Gates). Ideálna muzika do auta. Erlinga nájdeš na YouTube prerábať švédsky crust do banjo verzií. Funguje to výborne, nepičuj kým si nepočul.

[youtube id=“M839tP73oYM“ width=“620″ height=“360″]

Wolfpack – New Dawn Fades

Keby mali crusteri zdravý rozum, zhodnú sa, že tento žáner bol dovedený do dokonalosti a zaznamenaný na New Dawn Fades. Viac netreba. Všetko ostatné je len márnivá snaha zopakovať intenzitu, nasranosť, jednoduché, chytľavé melódie a prehľadný, no správne špinavý zvuk tejto nahrávky. Soul on fire – My desire.

[youtube id=“63WaZYjaGEA“ width=“620″ height=“360″]

Wardruna – Runaljod – Yggdrasil

Nór Kvitrafn z Gorgoroth / Jotunspor vzdáva hold svojim pohanským koreňom. Vikingovia hudbu nezapisovali. Tá teda zmizla zo sveta. Arabský obchodník, ktorý v desiatom storočí navštívil Dánsko, sa o nej vyjadril takto: „Nikdy predtým som nepočul škaredšie piesne než tie vikingské v Slesvigu. Vrčanie, ktoré vychádzalo z ich hrdiel, mi pripomína skučanie psov. Len je divokejšie.“ Einar Kvitrafn Selvik si z tváre zmyl corpsepaint a predkladá svoju predstavu pohanskej hudby. Spieva melodicky (občas mu k tomu zachrčí Gaahl z Gorgoroth/Godseed), hrá na dobové nástroje (píšťaly, harfu, lýru, rebec…), ťuká v lese drievkom o kamene… a je to nádherné. Jeho hudbu používa History Channel vo svojej historickej seriálovej ságe Vikings. Meditačná hudba pre metalistov.

[youtube id=“z0PvZGVPiJU“ width=“620″ height=“360″]

Vanilla Muffins – The Drug Is Football

Švajčiarsky instantný vylepšovač nálady. Prebehla súťaž, ako dlho vydržia ľudia vystavení tomuto albumu nekývať hlavou a nedupkať nohou do rytmu. Vyhral mŕtvy chlap s výkonom 12 sekúnd prvej pesničky Brigade Loco. Takto mi znie slnečné sobotné popoludnie vo vršovickom Ďolíčku s pomaly teplajúcim pivom v plastovom pohári. Kričať múdre rady na profesionálnych atlétov. Idyla.

[youtube id=“pGwMGJ2wRgU“ width=“620″ height=“360″]

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button