AnketyCo má v přehrávači...?

Co má v přehrávači Martíček z Houby?

Nahlížíme do osobních přehrávačů našich oblíbených muzikantů a i proto tu je další díl této rubriky. Už víme, jaké desky mají největší rotaci u Martíčka, baskytaristy a zpěváka ústecké Houby, která je na scéně od roku 1995 a na příští rok slibuje novou řadovku.

Against Me! – New Wave

Jedna z mých nejoblíbenějších desek ever. Zažil jsem v průběhu lásky k ní tolik dobrých i zlých věcí, že vždycky, když mám takovej pocit štěstí, pouštím si to zas a znova. Thrash Unreal je nejvíc, ale Borne On The FM Waves Of The Heart mám už asi 10 let jako budíček na telefonu, takže to slyším vlastně každej den.

[youtube id=“rzJ21OpFnZ0″ width=“620″ height=“360″]

Bambix – Club Matuchek

Bambix mě unesli po koncertě na Mighty Sounds, když bylo ještě v Olší. Potom jsme s nima jeli krátké tour, hráli jsme spolu v Německu a asi 3 koncerty v Čechách. Tahle deska je prostě parádní, vypíchl bych píseň Little Less Drunk a celkově jednoduchou chytlavou muziku, která je uvěřitelná, na nic si nehraje, protože prostě nemusí.

[youtube id=“ZHBhYpGuBlI“ width=“620″ height=“360″]

Koniec Swiata – Kino Mockba

Před lety jsme se seznámili v Polsku s katovickými Koniec Swiata. Bylo to v době, kdy jsme vydali desku v Polsku a hrávali jsme tam často. Od té doby tuhle kapelu miluju. Není to punk, není to ska, není to folk, je to prostě rock’n’roll a do toho všechny ostatní styly, je tam slyšet taky východoevropská lidovka. Tahle deska mě dočista uchvátila, protože z ní cítím upřímnost, radost z živýho hraní a zpěváka Jacka mám prostě rád. Vypíchl bych hitovku Atomowe Czarne Chmury a titulní Kino Mockba.

[youtube id=“znyLwAGRYOw“ width=“620″ height=“360″]

The King Blues – Punk & Poetry

Tuhle kapelu jsem objevil díky písni Does Anybody Care About Us, klipovce, která je fakt chytlavá, čistokrevně punkrocková. Ale jinak je The King Blues asi první kapela, která naprosto dokonale kombinuje různý styly, který k sobě mají vlastně dost blízko svou nasraností a názorem, ale dosud jsem jejich smysluplné propojení hledal marně. The Kings Blues punk a hip hop (rap, mluvené slovo, snad i ska) umí propojit dokonale. Poslechni si třeba píseň We Are Fucking Angry, boží.

[youtube id=“sJu647r7MXE“ width=“620″ height=“360″]

The Fialky – Je ti to málo

Když už je tahle rubrika o tom, co poslouchám, musím zmínit Počernice bojs. Kdybyste se mě ptali, co poslouchám ve sluchátkách nebo v přehrávači, asi tady Fialky nebudou. Nicméně už několikátý rok po sobě s The Fialky jedeme podzimní turné a tak je zmínit musím. Teď jsem je poslouchal každej pátek a sobotu pár týdnů po sobě. Z novýho alba bych zmínil mimo těch koncertních hitovek taky píseň Tatér, pro mě velmi zajímavá poloha Fialek.

[youtube id=“vQ_AF5hZ_5U“ width=“620″ height=“360″]

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button