Co má v přehrávači...?

Co má v přehrávači Marifu z Rabies?

Je tu středa a s ní další díl rubriky, v níž prohledáváme přehrávače jak hudebníků, tak naší redakce. Pokaždé vám přinášíme komentovaný výběr toho nejlepšího, co jsme tam našli. Dnes zjistíme, co poslouchá Marifu, zpěvák a kytarista z kapely Rabies.


Transplants
In a Warzone

Tenhle týden vypustili Transplants úplně zadara ven nový album In a Warzone! Minulý dvě desky mi vydržely v přehrávači hodně dlouho a nastálo se usadily taky v mým párty setu, kterej pouštím kámošům. Tim Armstrong, Travis Barker, Skinhead Rob a na koncertní šňůře připojen zpěvák Elvis Cortez z Left Alone a basák Kevin Bivona z kapely Interrupters. Banda Interrupters je nový přírůstek na Hellcat Records a Kevin Bivona je mladej multiinstrumentalista, kterej pomáhá dělat denní dávky pecek Armstrongovi a.k.a. dědko Tim Timebomb and the Friends! Tuhle muziku hltám plnými doušky! Transplants mají vždy čím překvapit. Na minulých albech není místa, kde by se člověk nudil, a jinak tomu není ani v novém albu. Completely Detached, Come around, In a Warzone, See It To Belive It a taková klasická ranciďácká armstrongovka – Any of Them. Tyhle věci bych po krátkým poslechu určitě vyzdvihnul.

Prago UnionVážná hudba

Další nový album, který vyšlo minulej tejden, je Vážná Hudba od Praga. Spolu s naší spřátelenou skupinou Ecce Homo, která vystupovala na festu Votvírák, jsme poslouchali live show Praga spolu s Champions soundem a doplňkem – Krotitelé duchů přímo z pódia a slyšeli jsme taky celou novou desku Vážná Hudba! Nejen texty, ale hlavně super lajf muzika je to, co mě dovedlo k Pragu, pyčo. Živá kapela, to bylo pro mě vždycky víc než jen někdo, kdo rapuje do hudby z gramců. Nebaví tě chvilku rap? Koukni na bicistu, nebo basáka, jak to perou v čele s Radimo, mozkem celý kapely Champions sound, a jeho samplama a ságem s violou. První liga. Tohle se každopádně taky promítá na novým albu!

Ritchie Valens & Buddy Holly

Tuhle starou vysokou školu by měl znát každej, kdo má rád rockenroll, a proto jsem si postahoval skoro úplně všechny pecky, který kdy nahráli, nebo na kterých kdy spolupracovali než tragicky zemřeli společně v letadle na cestě po turné. Jedu to furt dokola a nepřestává mě to bavit, jsou nesmrtelní. Through music you can live forever…

Graveyard JohnnysSongs from better days

Na tyhle kluky jsem narazil skrze youtube pecku Cherrylane, kde hostoval na kytaru zpěvák z Rocker Covers. Fascinuje mě na nich, jak dobrej finální mix dokázali ve třech lidech udělat. Mají ty písničky tak dobře poskládáný, že není potřeba velkých kouzel a mix alba zní perfektně. Ve třech lidech dokážou udělat velkej bordel. Všechno žene kontrabas s kopákem a Fender pranej skrze Mesa Boogie, je to masakr! Minulej rok hráli na Mighty Sounds, třeba jste o nich už slyšeli. Tohle o sobě píšou: “Graveyard Johnnys mix the primitive rhythms and animal-instinct of 1950′s rockabilly with the aggression and passion of punk rock from back when it was dangerous.” A mně nezbývá než souhlasit.

Tim Timebomb and Friends

Asi mezi váma nebude nikdo, kdo by neznal Tima Armstronga, a zřejmě asi už všichni ví o tomhle projektu streamování novejch nebo předělanejch pecek Rancid, nebo coverů známejch americkejch hudebníků každej den. Tahle denní dávka je neskutečná, venku už je víc jak 200 songů a ještě jsem je všechny nestačil poslechnout. Důležitý je ale na tom to, že o mix těchto písniček se stará Kevin Bivona, kterej vyhrál Grammy za nejlepší mix k novýmu albu Jimmyho Cliffa. Oldskůl orthodox saund! Jsem zvědavej, jak to bude znít živě, budou součástí letošní Rancid Tour 2013.

Hoges

Skejty, piva a rock'n'roll. V redakci od června roku 2013.

Související

Back to top button