Co má v přehrávači...?

Co má v přehrávači Libor z Repelent SS a Hanby?

Je tu další díl rubriky, ve které prohledáváme osobní přehrávače jak hudebníků, tak naší redakce. Pokaždé vám přinášíme komentovaný výběr toho nejlepšího, co jsme v nich našli. Teď už víme, co momentálně poslouchá Libor, kytarista Repelent SS a basák Hanby.

 

Charles BradleyVictim Of Love

Soul/funk/r’n’b. Charles Bradley je černošskej zpěvák, ročník 1948, a na jeho webu se píše, že se živil jako imitátor Jamese Browna, než ho objevil label, kterej mu doposud vydal dvě desky. Víc hitovější je ta první, z roku 2011, No Time For Dreaming. Hlas jak zvon!

Jessy LanzaPull My Hair Back

Synth pop. Debutová deska holky z Hamiltonu (Haymaker!!!), která mimochodem před pár dny vystoupila v Praze. Hudebně dost minimalismus: beaty, synťák a #medovejhlas. Pro fanoušky Grimes nebo . Seženeš v Rekomandu.

Elliott SmithEither Or

Indie folk. Pravděpodobně největší ikona města Portland a taky člověk, kterej spáchal dost krutou sebevraždu. Na internetu se dá najít takovej zvláštní dokument o Elliottovi a jmenuje se Strange Parallel. Rozhodně moje nejoblíbenější deska z jeho tvorby. Jeho desky taky seženes v Rekomandu!

Kali UchisDrunken Babble

Hiphop/ r’n’b. Mladá Kolumbijka, která žije ve Státech, si tuhle desku sama nahrála přes GarageBand a můžeš ji zadarmo stáhnout na jejím webu. Každým dnem by měla vyjít nová deska Por Vida!

Karel KlostermannV ráji šumavském

Dramatizovaná četba. Tohle původně vzniklo v roce 1991 pro Český rozhlas a román je rozdělený do 12 dílů, kdy jeden má zhruba 27 minut. Zvlášť bych vypíchl hlas pana Patočky (znáte z pohádek) v roli Ranklovského Seppa. Román volně navazuje na další Klostermannovo dílo Ze světa lesních samot (existuje také audio verze), já bych doporučil přečíst si knihu Skláři.

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button