Co má v přehrávači...?

Co má v přehrávači Karel z Empty Hall of Fame?

Právě čtete další díl rubriky, v níž muzikanti představují nahrávky, které jim aktuálně rotují na gramofonu nebo v přehrávačích. Tentokrát jsme vyzvídali, co v posledních době poslouchá Karel, zpěvák moravských Empty Hall of Fame. Těm momentálně vychází čtyřsplit Z popela, kde spojili síly s Anne M. Christiansen, Aralkum a Kovadlinou. Křtít se bude ve čtvrtek v Praze na Klinice a v pátek v Olomouci v SF Mini, tak se stavte.

 

Death of a Nation – Death of a Nation EP

Upřímně jsem na tohle EP dost nedočkavě čekal, protože se jedná o nový projekt, který se skládá ze členů Verse a Defeater. Verse jsou pro mě asi nejzásadnější hardcore kapela, a jelikož zrovna spí a upřímně si myslím, že se dalšího obnovení nedočkám, DOAN zní ze všech projektů, co Sean (zpěvák) měl, asi nejvíc jak Verse. Textově se to striktně drží kritiky současné situace v USA a co song to trefa do černýho. Už bych si měl asi připadat starej, protože co se nových hc kapel týká, baví mě toho hrozně málo a tohle EP byla vyloženě živá voda. Doporučuju i kapelu Violent Sons, která vyšla na Bridge Nine records, a zpívá tam kdo jinej než…

I am Pentagon – 265

Když nepočítám Balaclavu, která pro mě znamená na CZ scéně hrozně moc, i když jsem se k ní dostal dost pozdě, jsou mi zrovna I am Pentagon asi nejblíž z „Bananových“ projektů, jak hudebně, tak textově a taky proto, že tady kapely tohoto typu hrozně chybí. Už předchozí deska Zdi nemluví byla výborná, nicméně myslím, že 265 je ještě o krok dál v naléhavosti, sdělení… a song Lampy ve větru, kde hostuje Honza z Ravelin 7, je můj osobní favorit.

Athletics – Who You Are Is Not Enough

Kapela z New Jersey, která bohužel už nefunguje. Tohle EP je z roku 2014, jedná se o melodický post-hardcore, kde si většinou vystačí s dvěma, třemi motivy, které rozvíjí k dokonalosti. Jasně, tenhle styl byl cca dva roky zpátky všude, všechno to znělo stejně (nudně), každopádně myslím, že zrovna tahle kapela byla docela nedoceněná.

Rest – Restart x Michajlov – Ronin

Asi docela překvapení, ale i když mi CZ rapová scéna nikdy moc neříkala, zrovna Resta mám rád už delší dobu, protože nemá potřebu jako spousta místních pseudo gangsterů a „měřičů pér“ rapovat o tom, jak je nejlepší, nejbohatší a tyhle klasický klišé. Očividně si prošel docela pozitivní osobní proměnou, což se promítlo do celé desky, což by mohlo ukázat té mladé generaci, že nejen z Xanaxu a hader od Gucciho je člověk živ, striktní odmítání nácků je ok a že taky není úplně jedno, co má člověk na talíři. Problémem těchto desek je, že mají většinou ukrutnou stopáž, což je i tenhle případ, ale to jsem schopnej zvládnout. To stejný Michajlov a deska Ronin. Tvrdý, upřímný, uvěřitelný.
Doporučuju songy: Imigrant, Ronin, Vlajka.

[youtube id=“9occ93PjjEM“ width=“620″ height=“360″]

No Trigger – Tycoon

Melodický punkrock/hardcore z USA ve stylu Strike Anywere. Přesně takhle by podle mýho měla znít tahle škatulka. Zapamatovatelný refrény, přitom to není sladký a jede to od začátku do konce. Nedávnej koncert v Brně byl výbornej a nestává se mi moc často, že bych si tu kapelu chtěl pustit hned v autě po cestě z koncertu a tady to byl přesně ten případ. Co se No Trigger týče, to prostě buď milujete všechno, nebo nic, nemají špatnou nahrávku, tečka.

…dál bych pod čarou uvedl určitě Modern Life Is War – Fever Hunting, protože se blíží koncert a tu kapelu miluju, takže buďte tam. Pianos Become The Teeth – Wait For Love a Pacino – Půl Litru Země.

Michaela Klocová

„Šéfová“. V Kids and Heroes od roku 2009.

Související

Back to top button