Co má v přehrávači...?

Co má v přehrávači Jiří Drtil?

Stále nás baví nahlížet do osobních přehrávačů našich oblíbených muzikantů a máme tu další pokračování nekonečného seriálu. No a teď už víme, co momentálně nejvíc poslouchá Jiří Drtil, svérázná hanácká ikona akustického pop-punku.

 

Lower Than Atlantis – Safe In Sound

Asi jsem v živote neslyšel lepší zvuk kapely, než jaký je tady na této desce! Absolutní špica. Celé album je naprosto vyvážené. Myslím, že tímhle albem potvrdili, že jsou velká kapela. Bohužel už ale nehrají, tak mi zůstane akorát vzpomínka z Rock For People – kdy na nich v publiku byl snad každý z české punk/HC scény, to bylo docela super sledovat.

[youtube id=“IjHBvUFSlBA“ width=“620″ height=“360″]

Taking Back Sunday – Live From Orensanz

Když trošku odskočím z klasických studiovek, tak dost často a rád poslouchám živáky, protože tam se teprve pozná, jak na tom kapela je. A musím říct, že Taking Back Sunday to umí skvěle i akusticky! Klasický emíčko, u kterýho mě vždycky bavila podobnost hlasu zpěváka s kytaristou.

[youtube id=“sWmxAQVNIYw“ width=“620″ height=“360″]

Bring Me The Horizon – Sempiternal

Věc, kterou jsem jako první slyšel úplně náhodou ze živáku z Leeds (z klubu), který byl streamován živě na Youtube – no a já jen seděl před kompem a nechápal, jak to může mít takový koule, a přitom to být tak dobře propojený s elektronikou. Celkově mě tehdy bavila i image, kterou měli. Za mě dodnes jedno z nejlepších metalcorových alb.

[youtube id=“-k9qDxyxS3s“ width=“620″ height=“360″]

Wu-Tang Clan – Enter The Wu-Tang

Asi s málokterou deskou mám tolik vzpomínek jako s touhle. Starý časy – moje skejtový začátky, když jsme s partou ještě sedávali do západu slunce na trávě a poslouchali ze starýho magneťáku tuhle desku. Pořád a pořád dokola. Dodnes žasnu na tom, jak je to vše udělaný a jakou to vše má flow. Instrumentálky dotažený naprosto do dokonalosti. Žádnej track se neopakuje. Jedinečný album.

[youtube id=“G-8ZXOAuPMo“ width=“620″ height=“360″]

James Bay – Chaos And The Calm

Skvělý kytarovky ve spojení s naprosto geniálním hlasem Jamese vám vykouzlí ve sluchátkách naprosto jedinečnou atmosféru. Je to zvláštní spojení rychlejších a pomalejších věcí, který se hodí na poslech při jakékoliv příležitosti. Dost čas jsem se přistihl, že si to album pouštím, když jsem na horách – většinou na běžkách! Lepší debutovku jsem snad neslyšel.

[youtube id=“tA3yqUZHsMI“ width=“620″ height=“360″]

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button