Co má v přehrávači...?

Co má v přehrávači Filáč z Ňuňu?

Zase se podíváme na to, co má v přehrávači někdo ze scény. Tentokrát zavítáme do brněnské čtvrti Vinohrady za Filáčem, výborným kytaristou a textařem kapely Ňuňu. Jeho hra je dost inspirována blues, a proto jsem byl sám zvědav, co poslední dobou poslouchá.

Poslech během korony se mi nijak neliší od toho v normálu, pač vlastně nikdy nevím, jestli jsem šťastný nebo smutný, a tak je mi to trochu jedno, ale poslouchám to, co mi nezpůsobuje nepříjemné chmury v hlavě.

Guns N‘ Roses – Appetite for Destruction

Sbírám gramofonové desky a pár posledních dní jsem z lenosti nedokázal přehodit interpreta. Na tu chvíli okupovalo můj gramofon album Appetite for Destruction od Guns N’ Roses. Ani bys mi nevěřil, kolikrát mi tohle album v životě znělo v uších. Hrál jsem ji nahlas doma od 15 do 17 let nepřetržitě, dokud jsem to nezahrál jak Slash. Nechápu, že to naši vydrželi tehdá. Musím říct, že ta deska má zásadní podíl na tom, jak hraju na kytaru. Prostě láska na celý život.

https://www.youtube.com/watch?v=d1KX2a8Gs9A

Dirty Dingo – EL Gringo

Další deska, kterou teď poslouchám, má na svědomí můj dobrý kamarád Kuba Špiřík, kterého pokládám za nejlepšího kytaristu, co jsem v životě poznal. Pamatuju, když jsme v Desertu (pub v Brně) hodiny jamovali s větrákem, který jel permanentní G a mezi námi byla taková jamovací zdravá rivalita. A když poslouchám tu jeho desku, myslím právě na tyto příjemné chvíle.

P. V. A

A že je tak vlastně všechno na hovno? To mě nutí poslouchat písně protestu mého mládí, které mě hřejí na srdci, a tou nejlepší českou punkovou kapelou všech dob je pro mě jednoznačně P.V. A. Ať už mě sere všechno jakkoli (jsem muzikant pracující v hospodě – covid total damage), tak když si poslechnu, jaké řešili problémy oni, vždy se nad aktuální situací tak nějak sentimentálně povznesu. Za mě po Nevermindu od Nirvany nejlepší album všech dob a co teprve ta kvalita nahrávky… Je to opravdové.

The Fratellis – She’s Not Gone Yet But She’s Leaving

Když ale zrovna nemá moje nálada nějaký vyhraněný smrad a chci si prostě jen tak něco pustit, co mi bude do uší říkat „Jo, neni tak zle, ještě máme rokenrol“, tak si pustím kapelu Fratellis a jejich album We Need Medicine. Je to skotská kapela, kterou považuji za lepší verzi Arctic Monkeys (který miluju, ale FR lepší). Obzvlášť pak pecka She’s Not Gone Yet But She’s Leaving je naprosto úžasná. Miluju zvuk kabaretního rock’n’rollu.

Creedence Clearwater Revival – Lodi

No a když si řeknu, co poslouchám víc než Nirvanu, Hendrixe a Ramones? (To jsou moc srdeční záležitosti na tento countdown) Tak je to jednoznačně kapela Creedence Clearwater Revival, ve které je nejlepší zpěvák všech dob (to mi nikdo nevymluví ) John Fogerty a prostě každý tón mého bluesrockového-countrypunk srdíčka rozechvějě do vibrace štěstí. Níže uvádím moji nejoblíbenější píseň Lodi.

Související

Back to top button