AnketyCo má v přehrávači...?

Co má v přehrávači Daniel z Tragedis?

Co jiného nám v dnešní době zbývá než poslouchat desky? Dělá to i Daniel, kytarista jihočeských folk-punkerů Tragedis a my víme, co teď ve svém přehrávači protáčí nejvíc. 

 

The Picturebooks – Imaginary Horse

Věřím, že The Picturebooks je kapela, která zní z nahrávek i naživo přesně tak, jak si to kluci představují. Skvělé kytarové party a zběsilá jízda bubeníka mlátícího palicemi nebo jen rukama do bubnů, zvonečků a vlastně do všeho co je poblíž, z nich dělá jednu z mých nejoblíbenějších kapel, která mě nezklamala v klubu ani na festu.

[youtube id=“Tebob1BLgiM“ width=“620″ height=“360″]

Jay Reatard – Blood Visions

Tvorba „retarda“ si mě získala hned v první chvíli, co jsem ji uslyšel. Otisk jeho rozvrácené osobnosti a divokého životního stylu je v hudbě patrný a dodává téhle garážovce punc autentičnosti. Určitě bych vypíchnul jeho debutovou desku Blood Vision a singly z let předchozích, oproti jeho uhlazenější poslední desce Watch Me Fall.

[youtube id=“cduC2DZ7Iyw“ width=“620″ height=“360″]

The Bronx – IV

The Bronx je další kapelou, která mi unikala velmi dlouho a narazil jsem na ně až na předešlém ročníku Mighty. Syrový kytary a energie, která se nedá zadržet a naživo? Šílenej voheň. Díky tehdejšímu zvukaři jsem ohluchnul asi na týden, a to jsem myslel, že jsem již z koncertů dostatečně hluchý natolik, aby mě něco takhle rozházelo. Z diskografie ani nemohu vybrat tu nejlepší placku, každá má svoje kouzlo.

[youtube id=“6gG5Uhy5MpU“ width=“620″ height=“360″]

Slaves – Are You Satisfied?

Již druhá kapela v okleštěné kombinaci bicí a kytara. Né … opravdu nemám nic proti basákům, ale někdy je ten minimalizmus prostě všechno. Slaves si udělali z „britského spratkovství“ přednost a při poslechu má člověk chuť buď na sex, nebo na drogy a rock’n’roll (spojení těchto tří disciplín mi nikdy smysl nedávalo).

[youtube id=“VmtU-bLyReU“ width=“620″ height=“360″]

Jade Jackson – Wilderness

Na závěr nesmí chybět nějaký ten „oplodňovák“. Nová deska Jade je krásným mixem country, popu a rock’n’rollu, který je v době, kdy už Tom Petty není mezi námi, vždy radost slyšet. Produkce se ujal Mike Ness a pozice kytaristy se ujal jeho syn Julian, což ji rozhodně neuškodilo.

[youtube id=“1GCB0_l6_Tk“ width=“620″ height=“360″]
Foto: Veronika Hrubá

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button