Co má v přehrávači...?

Co má v přehrávači Dan z P/\ST?

Už hezkou řádku let šmírujeme osobní přehrávače našich oblíbených muzikantů a pak je ukážeme světu. A kašleme na škatulky! Teď už víme, co momentálně nejvíc poslouchá Dan, raper pražské dvojice P/\ST, které vloni oslnila debutem Expedice do vnitrobloku.

 

Tierra Whack – Whack world

Tahle holka je skvělá. Je freš jak nikdo a nebojí se jít do rizika. Před cca rokem a půl vydala album o patnácti stopách a každá z nich má přesně minutu. Později vydala patnáctiminutovej klip. Krásnej koncept. Každej track je jinej. Tierra neustrnuje v jednom šuplíku a ukazuje, kam všude může a co všechno umí. A to určitě neukázala všechno.

[youtube id=“EOTebhPy04g“ width=“620″ height=“360″]

Cringe Prince – Pre teba

Tendle kluk je geniální dement. V pokojíčku nahrává naprosto nekompromisní nihilistický bangery. Sype mixtape co dva/tři měsíce a nesere se s ničím. Celá česká scéna by se měla od prince učit jak se nebrát vážně. Všechno sází rovnou na soundcloud. Doporučuju čeknout jeho starší projekt Basement Squad, tam je spoustu zlata. Skoro nevystupuje. Co vím, tak naposled jel „turné“ s Násilníkem po českejch městech s malým JBL reprákem. Top.

Billie Eilish – When We All Fall Asleep, Where Do We Go?

Já si prostě nemůžu pomoct, ale tahle holka je totální objev. Pokud jde o můj přehrávač, tak to tady musí padnout. Vyleze v šestnácti letech s takhle neuvěřitelně komplexní a hlubokou výpovědí současnýho teenagera? To je v prdeli. Je to temný. A taky je to jemný a krásný. A naprosto to dává smysl.

[youtube id=“pbMwTqkKSps“ width=“620″ height=“360″]

cliping. – There Existed an Addiction to Blood

Dva kluci za synťákama a kulometnej Daveed Diggs sypou totální rappovou avandgardu. Nekompromisní elektronika. Výpověď o současný Ameriky v temný uličce, ale i výlety do jinejch galaxií. To můžu.

[youtube id=“1qd97k4Jr80″ width=“620″ height=“360″]

Slowthai – Nothing Great About Britain

Tady se zas někdo posral. Tohle mi naprosto vyrazilo dech. Kluk z chudý londýnský čtvrti co přináší do rapu rave a punk. Nekompromisní politicko-společenský statementy zespoda. Naprosto rýl. Miluju to.

[youtube id=“ICBkHaMOPXs“ width=“620″ height=“360″]

 

Danny

V osmé třídě napsal nejlepší slohovku, na což už bohužel nikdy v životě nenavázal. Každý týden uváděl vcelku bezvýznamný pořad na Rádiu Akropolis. Zkusil to neúspěšně v pár kapelách s kytarou i baskytarou - stejně ho ale jen zajímá, co si vzít na sebe na pódium. Chodí pít na koncerty a číst do hospody. Stejně obratný za klávesnicí, jako za barem. V Kids And Heroes je od ledna 2011. Pražák v Brně, otec, introvert. Kontakt: dannyboy@kidsandheroes.com

Související

Back to top button