Co má v přehrávači...?

Čo má v prehrávači Boris z Catastrofy?

Hľadáte, čo si pustiť doma z reprákov? Máme pre vás zas trocha inšpirácie. Tentoraz nám prezradil, čo má v prehrávači Boris z Catastrofy.

Vybral som 5 skladieb od interprétov, ktorí mi najčastejšie vyhrávali za posledných pár týždňov. Väčšinu času počúvam celé albumy, žiadne šaflovačky, takže bolo ťažké vybrať len jeden song od každého a keby som tento rebríček zostavoval pred mesaciom, bol by úplne iný. Mesiac pred tým tiež a aj mesiace pred tým až do aleluja, rozumíš mňa?!

Warbringer – Glorious End

Z novej trešovej vlny ma Warbringer bavia asi najviac. Sú to moji rovesníci, takže ich sledujem od prvého albumu. Na každom novom vždy cítiť progres a to mám rád. Keď kapela nestojí na mieste a experimentuje. Toto je z ich šiesteho čerstvo vydaného albumu a je to tlačenka jak hovado. Navyše spevák je vyštudovaný vojnový historik, takže nepíše plytké texty o vojne, ale sa aj dačo dozvieš. Odporúčam!

The Distillers – I Am A Revenant

Roky som tento album nepočul, ale niekde v aute som vyhrabal zaprášené CDčko a šupol ho nostalgicky do prehrávača. Znova som si pripomenul, prečo ma tento špinavý punk tak svojho času oslovil – energická muzika, nasratý ženský spev a melodické vyhrávaky. Viac mi netrebalo a vždycky, keď som počas karantény musel niekam vybehnúť autom, hrali mi destiláti.

Lady Gaga – Hey Girl

Mám rád pop. Jak tínedžerský elitársky metalista som ním samozrejme pohŕdal, ale láska k melódiam nakoniec zvíťazila. Dnes už netriedim hudbu podľa žánru, ale podľa toho či sa mi páči, alebo nie. Oveľa radšej počúvam speváčky, vedia to lepšie precítiť. A oveľa radšej počúvam speváčky, ktoré vedia spievať naživo bez autotune a iných kokocinek. Veľa ľudí má pocit, že zložiť a naspievať popovú skladbu zvládne každý, ale to je ojeb. Hity, ktoré prežijú dekády skladajú špičkoví muzikanti. Tam radím napríklad aj Lady Gaga, ktorá na tomto albume robí skoro akustickú, skoro countryovú, ale celkom určite minimalistickú muziku. Je to vkusné a k ukričanému hukotu, ktorý mi bubnuje na bubienky celkom pravidelne, je to príjemná zmena.

Clutch – Army Of Bono

Štyria týpci, fotri, čo hrajú skoro 30 rokov v jednej zostave. Poctivý rokec, bez nejakých póz a ojebov. Má to groove, melódiu a zase raz namakaný spev. Spev je u mňa vždycky prvá vec, ktorou ma musí kapela zaujať. Ak je muzika inštrumentálne namakaná, ale spev je slabý a tuctový, neviem sa cez to preniesť a nemôžem počúvať takú kapelu. Spevák Clutch má ale hlasisko jak bronzový zvon, tzv. bronzák, ktorý lahodí mojim veľkým uškám! Takže je to v poriadku.

Tash Sultana – Pretty Lady

Video tejto baby mi ponúkol pred pár rokmi sám veľký youtube. Hrala sama na ulici niekde v Austrálii a cez všemožné krabičky si nahrávala jednotlivé úseky skladby, všemožne ich zacyklovala a vrstvila až vznikol celý song. Odvtedy ju sledujem a vypálila tak, že jazdí svetové turné a vypredáva veľké sály. Ale stále hrá sama a aj na koncertoch si to vrství cez všemožné krabičky. Tento najnovší singel mi od nej hral najčastejšie a vybral som ho aj preto, lebo do neho dokázala zakódovať slnko a more. Čo uznávam, keď muzikant dokáže otlačiť do muziky miesto odkiaľ pochádza.

Palo Zavodský

Slovenská spojka . kontakt : pavolzavodsky95@gmail.com

Související

Back to top button