LPRecenze

Clocked Out – Clocked Out

Co vznikne, když se srazí americký hardcore s japonským někde nad skotskou vrchovinou? Odpověď se mi právě točí na gramofonu – Clocked Out. Devíti skladbový dvanáctipalec je následovníkem dvou sedmipalců a přináší smršť divokého, nenávistného a nespoutaného hardcore punku.

Hudba Clocked Out vychází z hlubokých 80. let, ovšem mnoha aspekty svého pojetí je profiltrovaná skrze hardcore punkový revival přelomu tisíciletí a především tehdejší zvuk clevelandských kapel. Rychlá tempa, jednoduché a tím pádem bezchybně funkční kytarové rify, sem tam nějaké zakvílení kratičkého sóla a nad tím vším rytmicky přesný křik zpěváka, evokující k smrti rozzuřenou postavičku z nějakého animáče, ječící tak, že Itchimu či Tomovi stylově praskne hlava. Koncept zpěvu, který už před dávnými věky vyhrabali Void či United Mutations, posléze japonské kapely a v 90. letech dohnaly k dokonalosti záležitosti jako Charles Bronson, H-100‘s či 9 Shocks Terror, tu znovu ožívá v plné své dokonalosti a síle. Clocked Out zní tak trochu jako kolize pozdních Negative Approach a Void se Systematic Death, doplněná o různé drobné aktualizace. Ty se týkají především zvuku a vlastně i zpěvu, který zní jako by se řinul z úst mladšího brášky zpěváka z 9 Shocks Terror, oplývající stejným neurvale navztekaným nihilismem, ale tohle není Cleveland, tohle je sakra Skotsko. Energie z nahrávky doslova prýští v každém tónu a v propojení s rychlostí a totálně negativistickou náladou, vytváří koktejl, u kterého označení hardcore rozhodně není jen vyprázdněnou škatulkou. I Clocked Out ale dokáží ubrat plyn a vyseknout melodický kytarový nápad do středního tempa.

Clocked Out se v rámci svého evropského turné hned dvakrát zastaví v ČR a to 20.4. v Ústí nad Labem a 21.4. v brněnském Vegalite . Dle těch, kdo je již živě zažili, je to prý vážně jízda, a soudě dle nahrávky tomu bez váhání uvěřím.

Info

Label: superfirecords.co.uk
Rok vydání: 2015

Tracklist

  1. Rigged
  2. Faultlines
  3. Bar None
  4. Lockjaw
  5. Negated
  6. Excommunication
  7. No Domain
  8. Tunnel Vision
  9. The Heist

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button