Pozvánky

Cirguz zvou na společné turné s německými Johnny Firebird

Na společné minitour vyráží na konci října němečtí Johnny Firebird, kterým budou na čtveřici koncertů stát po boku domácí Cirguz. Turné se zastaví 24. října v teplickém klubu Božák, o den později zavítá do Lipska, 26. října do Roudnice nad Labem a závěr je plánován na poslední říjnovou neděli v kladenském Auto Da Fé.

Johnny Firebird (Regensburg Rockers)

Johnny Firebird o sobě říkají: „Hádejte, jak by to dopadlo, kdyby se kluci z The Damned a Killing Joke setkali s The Clash, prochlastali celou noc a ráno si šli společně zahrát!“ Tak právě znějí Johnny Firebird – stále čerstvý projekt, složený ze čtyř členů Use To Abuse a charismatického zpěváka Stefana z Holy Kings.

Přímočaří rockeři bez kompromisů hrající společně od března 2011 vydali album v prosinci téhož roku a to pouze na vinylu, německý Punkrock Magazin OX jim dal 9 z 10 v jejich hodnocení.

[youtube id=“4uiuoIAW6ME“ width=“620″ height=“360″]

Cirguz (Mělník City Punx)

Heinekeny, rokenroly, holky, skateboardy a láska ke starý muzice. To byli mělničtí Cirguz na starších nahrávkách. Taky pocta hrdinům dob totality, ale na demu Na počest hrdinům to spíš vypadalo, jako by nebyla lepší věc, než za komančů nakopnout limuzínu, všechny poslat do hajzlu a odjet do západního Berlína. Byla to sranda, ale od toho se kluci odpoutali a teď tu máme českou kapelu, která zpívá: „Bejt jako debil v zeleným, já naštěstí už nemusím. Kdo by stál o to bojovat za tuhle zem? Až přijde čas jít do válek zas, tak si buď jistej, že v první linii nebudem.“ Kapela, která nezůstává v české punkové póze, ale pojmenovává konkrétní věci, navíc stylově a chytlavě. (Johnny Násilník)

Související

Back to top button