Pozvánky

Children Of Technology přivezou metal punkovou apokalypsu

Metal a punk byly ve své době tábory nesmiřitelných nepřátel, kde snad jediným styčným bodem byla láska obou k Motörhead. Věci se začaly měnit až s blížící se půlí osmdesátých let s novou generací punks i metalistů. Éra rvaček přešla pozvolna v éru vzájemného ovlivňování a jména jako Sacrilege, English Dogs, Broken Bones, Onslaught, Nuclear Assault či Warfare začala rezonovat jak v punkovém, tak i metalovém světě. Původní metal punk byl zrozen jako bastard vzešlý ze siciliánského vztahu protkaného vzájemnou nenávistí i láskou.

O dvě desetiletí později už subkulturní rockový svět prožil revivaly téměř všech svých podob, a tak nazrál čas i pro původní podobu metal punkových mutantů. Jedněmi z nich byli a jsou italští Children Of Technology. Zrozeni roku 2007, aby ve své tvorbě oživili odkazy výše zmíněných jmen, brakově apokalyptických vizí světa jako vytržených z Mad Maxe, za doprovodu nespoutaného energického rocknrollu. Přesně to nabízí již od počátku nahrávky i živá vystoupení kapely, v jejíž diskografii je krom dvou alb třeba i split singl s kultovní japonskou záležitostí G.A.T.E.S., jehož obal má na svědomí legenda hardcore punkové grafiky Pushead.

Children Of Technology přivezou svůj apokalyptický metal punk na pražskou Sedmičku 30. prosince, což je tak trochu výzva k nastartování silvestrovského mejdanu již o den dříve.

Jako koncertní kumpány s sebou navíc přivezou krajany Barbarian, kteří oživují ducha archaického black metalu v duchu Celtic Frost, Bulldozer či Venom. Ti mají na svém kontě mimo jiné i desky u tuzemského vydavatelství Doomentia Records. Čas k zápisu do kalendáře – metal punkové inferno nastane 30. prosince.

[youtube id=“GVANjfV5uLs“ width=“620″ height=“360″]

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button