LPRecenze

Channel 3 – A Home For The Homeless

Channel 3 jsou jedním ze stěžejních jmen jihokalifornského punku počátku 80. let, a co víc, jedni z mála své generace, kterým se dík evropským edicím jejich raných desek dostalo záhy sluchu v masovém měřítku i na druhé straně Atlantiku. Jejich I’ve Got A Gun patřila ve své době k hitům, které znal téměř každý, kdo poslouchal punk. Channel 3 prodělali standardní vývoj, jaký potkal jejich generaci kapel – od hardcore punku ke glamu půle osmdesátek, rozpad a návrat na pódia i do studia s nástupem nového tisíciletí.

A Home For The Homeless je, tak jak říká podtitul, kolekcí nahrávek z posledního desetiletí, kde Channel 3 zúročují zkušenosti ze všech svých ér ve spojení s tak nějak dospělým pojetím punku. Úvodní Land Of The Free ostatně přesně ukazuje, o čem je celá deska a potažmo i současná tvář kapely. Ve středním tempu jedoucí rock s melancholickým a mnohdy epicky patetickým pojetím melodiky, umocněným spoustou zpěvných refrénových sborů, spojený s často ironickým podtónem textů. Tohle je Kalifornie nového milénia očima a pocity padesátníku a Channel 3 je umí zabalit do stylových a výrazných kompozic.

Nezpochybnitelným faktem je, že síla desky mě pohlcuje v podstatě až po několika posleších, kdy se prvotní úsudek slovy vystižitelný jako „takovej normál“ mění ve „vono to má fakt něco do sebe“. Efekt melodiky skladeb Channel 3 má rostoucí účinek a já se asi tak při třetím poslechu přistihuji v situaci, kdy mě tahle deska fakt baví. Ze středně tempových vod posluchače vytrhnou divoké skladby A Life Remembered a This Calls For A Drink, znějící svým způsobem jako outtake-y z jejich klasického alba After The Lights Go Out.

Co se týče původu písní, pětice pochází ze tří sedmipaců, z nichž dva vyšly u kultovního vydavatelství Hostage Records, zbytek skladeb byl pak původně bonusovým downloadem k singlu Land Of The Free.

Jedna z těch desek, kterou stojí za to nepřehlédnout, ať již patříte ke starým fandům kapely, obdivovatele kalifornské muziky či si jen jednoduše ujíždíte na melodickém punku.

Info

Label: wandarecords.de

Rok vydání: 2015

Tracklist

  1. Land Of The Free
  2. Another Day
  3. In The Mean Time
  4. Little Things
  5. A Life Remembered
  6. History
  7. Blue Christmas
  8. Make It Home
  9. This Calls For A Drink
  10. One More For All My True Friends

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button