Pozvánky

Chain Cult v Chapeau Rouge: Večer plný energických postpunkových riffů s názorem

Řecká parta Chain Cult začala společně mastit břitký postpunk v roce 2017. Rok nato představila demo i první EP Isolated a v roce 2019 vydala dosud jedinou velkou desku Shallow Grave, která byla chválena širokou hudební obcí. Nenechte si je ujít v sobotu 22. října 2022 v Chapeau Rouge v Praze.

Chain Cult jsou nezaměnitelní svými klenutými a chytlavými melodiemi, punkovou přímočarostí a uřvaným vokálním projevem.

Minulý rok vypálila trojice Vangelis, Jason a Dino skvělý singl We´re not Alone, který schytal v recenzi na prestižním webu Sanctuary.cz stoprocentní hodnocení. Ten doplnil i povedený videoklip, který kapelu představuje coby živelnou mašinu, která je schopná zahrát kdekoliv. Nyní se tedy představí v Praze a pánové pevně věří, že v tom nebudou sami.

To Cierń jsou doma v Berlíně, který však není jejich rodištěm, nýbrž mezi hudebníky obecně oblíbeným azylem. Jinak v kapele najdete muzikanty ze všech možných koutů země. Posuďte sami. Devi je z kanadského Vancouveru, Laura z australského Perthu, Edu pochází z kolumbijské Bogoty, a Justin je doma v Los Angeles.

Změnou proti Chain Cult bude ženský element za mikrofonem. Možná zaslechnete odkaz Skeletal Family, Siouxsie and the Banshees či Xmal Deutshchland, ale kvartet se rozhodně neupíná ke staré škole a naopak se hlasitě vyjadřuje k nejpalčivějším otázkám současnosti. Mluví o lidských právech, právech zvířat, změně klimatu i o celkovém stavu světa. Přitom vše dokáže zaobalit do mystického oparu, který je cítit i s vkusných obalů jejich nahrávek. Po EP The Box z roku 2020 kapela nedávno vystřelila do davu dlouhohrající debut The Emperor Rx.

CHAIN CULT (GR) + CIERŃ (DE)
22. 10. 2022 – Chapeau Rouge Prague
FB event

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button