Pozvánky

Českem se proženou Dissekerad a Knark s dávkou divokého hardcore a d-beatu

Závěrem srpna se prožene českou kotlinou švédské hardcore punkové tornádo v podobě Dissekerad a Knark

DISSEKERAD (Swe) Jedna z těch aktivnějších punkovejch kapel ze Švédska co se týče nahrávek, ale hlavně i živého hraní, což se o některých „kultovních“ crust kapelách z jejich domoviny rozhodně říct nedá. A cože nám to teda Dissekerad předvedou? Totální crust / punk válec inspirovaný starou skandinávskou hardcore školou ala Anti-Cimex / Totalitär. Žádnej metal, žádný emo ale čistá nálož energie v podání ostřílenejch mazáků. Ehm ono by vlastně stačilo pod název kapely dopsat sestavu a všechny jejich ex i současný kapely a bylo by vymalováno. Ale to si nechám až na konec, ok? Dissekerad playlist se bude pravděpodobně skládat z jejich druhého alba, které by mělo vyjít těsně po jejich turné (Loděnice nestíhaj …). Jak nová nahrávka zní, si můžete poslechnout na Phobia Records bandcampu, kde jsou k poslechu nahozeny tři vály. Odkaz ke starejm skandinávskejm smečkám je více než jasnej. A teď teda k té sestavě. Vokálů se ujal Poffen (Totalitär, Krigshot, Makabert Fynd, Krig I Hudik, Institution …), kytaru obsluhuje Mattis (Makabert Fynd, Kakafoni, Napalm AD), za bubny sedí Pyri (Avskum) a basu třímá Andree (Östermalm). Zřejmě slušnej oddíl!

KNARK (Swe) Tour parťáky Dissekerad jsou švédští Knark. A tuhle kapelu my tady známe, že? Co třeba split EP s Krüger? Hlavní a ústřední postavou týhle kapely je Anders. Postava, která působí v milionech dalších projektů (i ne punkovejch … reaggae atd.) a týpek, kterej nedávno na „starý kolena“ založil lable Mangel Wax, kde vyšlo LP Kakafoni i chystá se i album Knark. Knark nejsou typickej přímočarej d-beat, ale našláplej hardcore / punk, kterej naživo zní tuze dobře. Půlku sestavy Knark tvoří členové Makabert Fynd, i když v případě bubeníka jde vlastně už o ex-člena. Každopádně se připravte na hardcore smršť!

[youtube id=“wBMiQS4Z6rI“ width=“620″ height=“360″]

KRÜGER Kdo jinej by měl dělat support Knark než jejich parťáci ze split EP Krüger? Tuzemská d-beat / crust stálice, která se nechala notně inspirovat právě skandinávskou hardcore školou.

SLAVERY Sestavu pro tuhle party uzavírá pražská crust / punk kapela Slavery, která se za několik let existence konečně dokopala k první nahrávce, která by měla vyjít jako split EP s How Long? Kapela, která neúnavně koncertuje a kterou určitě už všichni znáte.

27.8.2015 Praha – Modrá Vopice

Již o dva dny dříve se Dissekerad s Knark ukáží v Brně, doplnění o:

KULLERVO (Brno, Vranovice, Marefy) – lokální hardcore tornádo ex-FESTA DESPERATO, REAKCE NA ZMĚNU, RAZIE, BASTO, SCARTO, MORSA, AGE OF DEATH, KORUBO a to jsme ještě určitě na něco zapomněli…

Schrott – Křenová 10 (cca 5 minut od hl. nádraží)

Klub je nekuřácký, má hustou industriální výzdobu a velkou nabídku pivních speciálů na baru.

Zvučit bude Tom Yacht.

Začíná se přesně, končí se okolo 22:00.

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button