NovinkyZahraniční

Čert ani Ty Segall nikdy nespí

Mikal Cronin (znát ho můžete z Moonhearts nebo Epsilons ) nedávno popisoval, jak vlastně vznikla kultovní scéna kolem Ty Segalla a Charlieho Moothearta. Během střední školy pořádal Mikal parties v domě svých rodičů v Laguna Beach, a kámoši vždycky založili kapelu speciálně pro každý večer. Songy třeba vznikly pro jediný koncert, a příště už spolu kluci hráli v jiných sestavách pod jiným jménem úplně jinou muziku. Kromě srandy to bylo přirozené hledání nových zvuků a cest, kudy se vydat.

A jak se zdá, rozhodli se vydat kamkoli je napadne. Málokdo chrlí do světa tolik nové hudby, jako partička z večírků v Laguna Beach. Patří do ní třeba John Dwyer (Thee Oh Sees), Cory Hanson (Wand) nebo Chad Ubovich (Meatbodies).

A kouzelník Ty Segall. V lednu jen tak mimochodem vydal EP Mr. Face, v současnosti spatřilo světlo světa druhé album Fuzz (Segall – Mootheart – Ubovich) a také nahrál desku předělávek T. Rex s prostým názvem Ty Rex. V létě nová kapela Broken Bats společně s Dalem Croverem z Melvins a Stevenem McDonaldem z Off! A na konci září se objevili GØGGS, ve kterých se znovu sešel s Charliem Mootheartem, a také s Chrisem Shawem z Ex-Cult, známými ze vzájemného předskakování. První singl She Got Harder je něco jako fuzz-punk, skvělá špinavá věc. Na straně B je pprostě předělávka songu od Iggyho Popa.

Nedávno prý přišla do redakce magazínu Pitchfork zásilka ze Segallova labelu Drag City. Byla to VHS kazeta začínající obligátním filmovým „coming soon“, pokračovala čtyřicetiminutovým zrněním obrazovky, během něhož hrálo jedenáct skladeb nové sólové nahrávky Ty Segalla s názvem Emotional Mugger. Kazeta pak pokračovala do konce filmem s Michaelem Keatonem.

Ty Segall si v sólové tvorbě střihnul ledacos. Před posledním vypiplaným Manipulatorem třeba desku postavenou na španělce, nebo něco, co znělo jako grunge-pop. On a jeho parta netuší, kam jdou, ale zní to dost dobře. Jen tak nevědět.

ty segall

Johnny Násilník

Jsem král panku, nikdo není víc pank než já. Napsal jsem dvě knížky, jedna se jmenovala Pank a druhá jinak, protože Pank se jmenovala už ta první.

Související

Back to top button