LPRecenze

Cause A Riot – Final Broadcast

Cause A Riot jsou hardcore z Finska, neznějící ani v náznaku finsky. Jejich hardcore čerpá z amerikanizované podoby stylu, jak byl redefinován v závěru devadesátých a počátku let nultých, což dokazují i na svém druhém albu.

Vše je v principu sumarizováno již první skladbou. Rychlé tempo, rozkřičený hlavní zpěv, špetka melodiky v refrénu, trocha ozvěny hardcore druhé půle osmdesátých let a moderní zvuková produkce. Můžete zaslechnout něco ze Strike Anywhere stejně jako American Nightmare a dalších zámořských hardcore kapel počátku nového tisíciletí, mezi kterými najdete i náležitě přefiltrované odkazy na Dischord někdy kolem roku 1985, kdy se začínala formovat škatulka emohardcore. Skladby mají slušnou dávku energie a melodických háčků, kterými jsou schopny chytit si posluchače do svých osidel. Celek ale s druhou polovinou desky trochu ztrácí dech a topí se v opakování již vyřčeného, ale i tam dokáží vyseknout silný moment, jako třeba v podobě sedmé Hating Realm. Stejně tak některé motivy reflektují i ozvěny hardcore z jiných spekter žánru, zjednodušeně řečeno od ema po crust.

Cause A riot v zásadě nabízí globalizovaný hardcore posledních dvou dekád, u kterého jsou prakticky vynulovány odkazy na regionální specifika lokálních scén, dělají ho ale s glancem a přirozenou energií, což je vždy zásadní deviza dobré nahrávky.


Label: Stupido Records,  Shield recordings
Rok vydání: 2020

Tracklist:
1. Remind Me
2. Our resignition
3. Bombs Away
4. New Control
5. Final Broadcast
6. Counting On You
7. Hating Realm
8. Babyn Jar
9. Goodbye

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com
Back to top button