LPRecenze

Catholic Guilt – Catholic Guilt

Jméno Catholic Guilt již registruji nějaký ten pátek, což vzhledem k tomu, že jejich domovem je starý dobrý Östereich, není žádné překvapení. Ovšem až dosud to pro mě bylo pouze jméno prosté jakéhokoliv zvukového doprovodu, což se změnilo okamžikem, kdy jsem rozbalil nejnovější promo balíček od Phobiact Records.

Když na mě jukl obal Catholic Guilt, neváhal jsem s vložením na gramofon, při čemž jsem si dík fotce ve vnitřním přebalu, kde stojí postava třímající v ruce půllitr s nápisem Krušovice, ještě důrazněji připomenul naši regionální blízkost. Ovšem hudba to je, oč tu běží, a již úvodní tóny mě překvapivě dostaly. Po krátkém pomalém rozjezdu kapela nebere tempo a ve spojení s minimálně zkreslenou a neafektovanou kytarou, mám pocit, jako bych poslouchal nějakou sakra dobrou hardcore punk záležitost z amerického midwestu s moderně updatovaným zvukem. Je to v devadesáti procentech rychlé, ale neustále melodické, a s kytarou, která si pohrává s chytlavými výjezdy, a to celku deklamuje jednoduchý zpěv. Catholic Guilt zní jako středoevropská a sakra dobrá variace na mé oblíbené Articles Of Faith, norské Kafka Prosess či jako moderní hardcore odpověď na Hüsker Dü se zpěvem ukradeným od Poison Idea a především jsou vážně tak dobří, tedy alespoň na desce. Je to ještě o to překvapivější, že Rakousko nepatří právě k chrličům kapel, a tamní scéna není z největších. Ovšem čas od času dokáže znovu a znovu překvapit a tahle nahrávka se stala jednou z mým nejposlouchanějších nových desek posledních měsíců.

Pokud vás baví hardcore punk v duchu osmdesátých let, Catholic Guilt jsou můj tip na kapelu, po které se poohlédnout a dát jí šanci.

Info

Label: phobiactrecords.de
Rok vydání: 2014

Tracklist

  1. Optimism Wiped Out
  2. Anxiety Addict
  3. Factotum
  4. The Descent
  5. Grudgers
  6. Lower In Bar
  7. Bygones
  8. Warts And All
  9. Field Of Death
  10. Trojan Horses

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button