Pozvánky

Čarodějnice na Pankráci odstartují osvětovou kampaň #nahlavu

30. dubna se v parku na Pankráci koná tradiční pálení čarodějnic. Akci pořádá nezisková organizace Green Doors a její tréninková kavárna Café Na půl cesty. Při této příležitosti představí Green Doors osvětovou kampaň #nahlavu. Projekt upozorňuje na to, že téma duševního zdraví se týká každého z nás. Přijďte se vyfotit #nahlavu, poslechnout dobré koncerty, něco se dozvědět anebo strávit příjemné odpoledne s dětmi. Vstupné je dobrovolné.

Program začíná odpoledne od 15 hodin a trvá až do noci. Na akci vystoupí kapely Plush Fish (ska/punk Moskva),  Dirty Artichokes (roztančený folk punk z Itálie) a Kolona (hip hop z Jihlavy). Odpolední program přinese divadlo, workshopy a prezentace neziskových organizací. Chybět nebude ani zapálení velké vatry, upálení makety čarodějnice a afterparty.

[youtube id=“Jai17WD4dNM“ width=“620″ height=“360″]

“Čarodějnice jsou vrcholem celého roku v Café Na půl cesty a v parku se ukazuje pestrost, na kterou jsme v kavárně zvyklí po celý rok – punk, vege jídlo, rodiny s dětmi, lidé z neziskovek, lidé s duševním onemocněním i bez něj,“ přibližuje charakter akce vedoucí Café Na půl cesty, Jan Kratochvíl.

V parku bude letos navíc stát instalace obráceného pokoje, který vyzývá návštěvníky, aby odhodili předsudky vůči lidem s duševním onemocněním a také se zajímali o své duševní zdraví nebo o psychickou pohodu svých blízkých. Statistiky říkají, že každý čtvrtý člověk trpí psychickými problémy, kvůli stigmatu je však málokdo ochotný o nich mluvit nebo vyhledat včasnou pomoc. Ke kampani se může přidat kdokoliv – stačí se vyfotit hlavou dolů a fotky sdílet po sociálních sítích s hashtagem #NAHLAVU. Autorkou kampaně je Martina Drobná. Na realizaci spolupracovali Jan Válek, Šárka Vlčková, Radek Bláha, Jakub Černý a Matěj Malecha.

Vstupné na akci je dobrovolné. Veškerý výtěžek bude použit na podporu lidem s duševním onemocněním v tréninkových podnicích neziskové organizace Green Doors. Záštitu nad akcí převzal starosta MČ Praha 4 Petr Štěpánek.

Související

Back to top button