Pozvánky

Brno a emo hardcore proti queerfobii. Dorazte na benefiční koncert

Bezpečné prostředí pro všechny, bez ohledu na gender nebo sexuální orientaci. Základ, který naše společnost stále není schopná naplnit. Alespoň dočasně ale právě takové prostředí vznikne v Brně, na prvním z benefičních koncertů proti queerfobii. Hudební kulisu večeru obstarají rakouští Clutch at Straws, domácí Snackthief a pražští Zmar.

Benefice se uskuteční v sobotu 4. února v prostorách BarCafé Elephant na Lidické ulici. Výtěžek z koncertu poputuje na konto organizace Inakosť, která propojuje jednotlivce i skupiny lidí usilující o bezpečí a zlepšení života LGBTI+ osob.

Nejen hudební, ale také emoční náboj večera, bude mít na starost trojice hudebních těles. Z Vídně do Brna zavítá strhující screamo/hardcore klasického střihu Clutch at Straws. Z druhé strany moravskou metropoli navštíví zdrcující síla kapely Zmar, a domácí scénu zastoupí Snacthief, emíčko s příchutí amerického středozápadu.

Roky sme upozorňovali, že LGBTI+ ľudia sa na Slovensku necítia bezpečne a akceptovane. Denne čelíme predsudkom, nenávisti a snahám o úplné vymazanie z verejného života. Naše volania po ochrane a zrovnoprávnení sú prehliadané. Po teroristickom útoku pred Teplárňou a chladnokrvnej vražde dvoch mladých ľudí, Matúša Horvátha a Juraja Vankuliča, sa cítime v ešte väčšom ohrození a v neistote. Najdôležitejšie, čo dnes môže každý a každá z nás urobiť, je využiť svoj hlas na podporu spravodlivosti a ochrany pre všetkých.

Na koncertě se můžete těšit taky na vegan občerstvení od brněnských Food not Bombs.

Ideální vstup je 200 Kč.

Související

Back to top button