LPRecenze

Brainbombs – Inferno

Brainbombs jsou fenoménem a globálně vpravdě kultovní kapelou. Noise rocková orgie, založená již v půli osmdesátých let partou pubescentních punks ve švédském Hudiksvallu, místě, které mají v rodném listě legendy typu Missbrukarna nebo Totalitär, ostatně s těmi druhými jsou Brainbombs i personálně propojeni. Kapela svůj první singl stihla vydat ještě před koncem osmdesátých let a první album již roku 1992, čímž se o nich dá mluvit jako o v mnoha ohledech zásadní noise rockové veličině.

Brainbombs dnes živě vystupují naprosto sporadicky, nicméně nadále jsou navýsost kreativní a krom svých dalších projektů, aktivně vypouští do světa nové nahrávky. Skladby staví na pohrávání si s monotónním opakováním rifů a jejich psychoticky nervózní atmosféře. V oné nervní znepokojivosti je ostatně ukrytá magie Brainbombs, která prostupuje lyrickou stránkou věci, reflektující neblahé stránky lidství.

Brainbombs i na Infernu nabízejí to, co umí nejlépe, svébytný mix nahrávkami Flipper ovlivněného, utahaného a monotónního sludge punku s alternativní rockovou avantgardou s jejím uměleckým disharmonismem. Ten dovádí k dokonalosti schizoidní saxofon. Oproti prastarým deskám se tempa ještě zpomalila a vokální linky odosobnily, aby z výsledku sálal požadovaný chlad a bezvýchodnost.

A zatímco nahrávky z doby před pětadvaceti lety zní v podstatě jako jejich tehdejší kumpáni Anal Babes či Turbonegro (v dobách, kdy byli spíše rozhašený noise punk než chytlavý stadionový rock), zde se posluchač ocitne uzavřen v temných post-rockových plochách. Tím Brainbombs v zásadě pokračují v duchu svých posledních alb.

Info

Label: skrammelrecords.se
Rok vydání: 2017

Tracklist

1.       Inferno

2.       They All Deserve To Die

3.       Rock Your World

4.       If You See My Face

5.       An Eye For An Eye

6.       Jusr An Ordinary Fuck

7.       Malfunction

8.       Wanted To Kill You

Martin Suicide

martinsuicide (at) kidsandheroes.com

Související

Back to top button